BUGÜN DÜNYA DANS GÜNÜ!

dans eden kadın figürü

Bugün 29 Nisan Dünya Dans Günü! Türkiye’de dans deyince akla gelen kurumlardan biri olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Dünya Dans Günü’nü 3 gün sürecek çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Üç güne yayılan Dünya Dans Günü kutlamalarına ilişkin olarak “İstanbul Devlet Opera ve Balesi; hedefi, insanlığın ortak dili olan dans aracılığıyla geniş kitleleri bir araya getirmek, sanatın evrenselliği temelinde tek yürek olmak ve kutlamak amacıyla 29 Nisan Dünya Dans Günü’nü bu yıl da coşku ile karşılamaya hazırlanıyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları çok önemli olan, kendilerine ayrılan Dünya Dans Günü’nde, renkli ışıkların, parlak kostümlerin, estetik ve olağanüstü görüntünün ardında bir bale sanatçısının günlük çalışmalarından bir kesit ve kariyeri boyunca her sabah bu akademik disiplini sürdürmek için yapması gereken çalışmanın sahne arkasını, seyircileriyle paylaşıyor.” açıklamasını yapıyor.

Bigoody kadınları olarak biz de, Türkiye’de algıları zorlayan bir sanatla uğraşıyor olan tüm dansçılarımızın Dünya Dans Günü’nü kutluyoruz…