DÜNYADA SADECE İKİNİZ VARMIŞSINIZ GİBİ…

düğün fotoğrafı

Tahitili kadın fotoğrafçı Helene Havard ‘drone’ kameralarıyla fotoğrafladığı çiftlerle düğün fotoğrafçılığına yepyeni bir form kazandırıyor. Alışılmışın dışında olarak çiftleri muhteşem manzaraların içerisindeki karıncalar gibi fotoğraflayan Havard, doğaya aşık çiftlerin bir numarası olmuş durumda!

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Franısz Polenezi’nin mavi-turkuvaz sularında ve palmiye ormanlarının altında çekilmiş. Sizce de mükemel görünmüyor mu? Kamerasının sağladığı avantajla, havasal hakimiyeti sayesinde çarpıcı ‘drone’ fotoğraflarına şahit olduğumuz başarılı fotoğrafçı; kullandığı birbirinden özel lensler sayesinde nesnelerin güzelliğini yeni bir bakışla sergiliyor.

Bu romantik fotoğrafları çekmek için düğün fotoğrafçısı  Flying World Pictures ile çalışan Havard; drone’ları yerden kontrol ediyor. Sonsuz gökyüzünü cezbedici bulduğunu söyleyen sanatçı, “Her zaman çok özgürlüğe ihtiyaç duydum ve bu özelliğim çiftlerin bu özel gününü tamamıyla farklı bir yolla tanımlamama yardım etti” açıklamasını yapıyor. Havard fotoğraflarında objelerini sonsuz görünen alana öyle bir yerleştiriyor ki aralarındaki duygusal yakınlık ve aşk kolayca gözler önüne seriliyor. Helene Havard’la çalışan çiftlerin ortak söylemi olan “sanki dünyada sadece ikimiz vardık!” sözleri ‘keşke bizi de fotoğraflasa’ dedirttirir cinsten…