YAZ, KIŞ İLLE SANAT!

36. Beyaz Müzayede

Beyaz Müzayede, sanatseverleri, ilk Türk çağdaşlarımızdan Nejad Melih Devrim’den dünyanın yaşayan heykeltraş efsanesi Tony Cragg’e kadar uzanan, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçılarının gözalıcı eserleri ve başyapıtlarının satışa sunulacağı 36. Beyaz Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi ile yaza uğurluyor.

Önemli koleksiyonlardan derlenmiş 339 adet eserle, dünya çağdaş ustalarından Türk çağdaş gençlerine kadar çok geniş yelpazaye sahip 36. Beyaz Müzayede, iki bölüm olarak 5 Haziran Pazar günü Maslak’ta, Türkiye’nin en önemli çağdaş koleksiyonerlerinden Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun’a ait Orjin Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Birbirinden görkemli yapıtların yer aldığı 36. Beyaz Müzayede Sergisi ise 30 Mayıs ve 4 Haziran tarihleri arasında Orjin Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Dünyanın yaşayan en önemli iki çağdaş heykel sanatçısından biri kabul edilen Tony Cragg’e ait “Over The Earth”, Fransız ekolü İlk çağdaşlarımızdan Nejad Melih Devrim’in “Abstrait Noir”,  en değerli ve önemli çağdaş soyut ustalarımızdan Erol Akyavaş’ın “Ferman”,  Burhan Doğançay’ın “Big Elephant”, çağdaş figüratif soyutlamanın en büyük ustalarından Ömer Uluç’un “Tanker” ve Türk çağdaş figüratif sanatının yaşayan en değerli ve önemli kadın sanatçısı Neşe Erdok’un “Ağahan Oteli” isimli sıradışı yapıtları, müzayedenin en ilgiyle izlenecek gözalıcı başeserleri arasında yer alıyor.