Efendisi Olmayan Kadınlar Sahnede!

 

Kadın sorunlarının şiddetle artış gösterdiği günümüz Türkiyesi’nde ciddi bir yaraya sanat penceresinden dokunmaya ne dersiniz? ’Efendisi Olmayan Kadınlar’’ boyun eğmeyen kadınlar üzerine Tayfun Talipoğlu, Mustafa Özarslan ve Grup Çığ müzikleri ile sahnelenen sözlü ve müzikli bir gösteri olarak karşınızda!

Efendisi olmayan kadınlar, her geçen gün daha da artan kadın sorunlarına, farklı bir açıdan parmak basmak ve bu sorunların altını çizmek amacıyla hazırlanmış bir gösteri. Kadın sorunlarının can yakıcı bir hal aldığı günümüzde, bu sorunların çözümlenebilmesi için kadınların mücadele etmeleri su götürmez bir gerçek. Ancak çoğu zaman bu mücadele yetersiz kalmakta. Bu nedenle verilen mücadele ve uğraşlara erkeklerin de aktif olarak katılmaları elzem görünmekte. Sorunları işaret etmek, tespit etmek ve Türkiye’de bir kadın sorunu var, demek bile kadınların yaşadığı sorunların çözümüne bir başlangıç olarak ufak da olsa katkı sunmakta bize sorarsanız.

“Efendisi olmayan kadınlar projesi, okyanusta bir damla misali, kadınların seslerini duyurmaları adına katkı olarak da düşünülebilir. Bizler bu gösteriyi sergileyerek, temel olarak iki konuya dikkat çekmeyi amaçlamaktayız. Öncelikle, kadın sorunlarının varlığını vurgulamayı ve sonrasında da unutturulmaya yüz tutmuş ve farklı okumalarla bizlere yanlış aksettirilmiş bir erkek-tarihin varlığını tartışmayı hedeflemekteyiz.”

Efendisi Olmayan Kadınlar, şarkılı-türkülü, şiirli bir gösteri. Gösterinin anlatıcılığı ve şiirlerin yorumculuğu Tayfun Talipoğlu tarafından yapılmakta. Bu keyifli projede Tayfun Talipoğlu ve Mustafa Özarslan’a Grup Çığ, müzikleri ile eşlik ediyor. Bilet fiyatları 35 TL olup Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilmekte.