1 KADIN, 1 MOTOSİKLET ve AFRİKA

Asil Özbay başarılı bir kadın sporcu ve akademisyen. Türkiye’de tek başına motosikletle en uzun yol yapan ilk kadın ünvanı ile bilinen Özbay, Gedik Üniversitesi’nin desteği ile motosiklet üzerinde gerçekleştireceği 20.000 km’lik turuna İstanbul’dan başlayıp Avrupa üzerinden Afrika kıtasına geçmeyi planlıyor. Bu sayede kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek de isteyen başarılı sporcu, Dünya Turu’nda 40 gün boyunca motosikleti ile Afrika kıtasını dolaşacak…

İstanbul’dan Avrupa’ya uzanan yolculuğunun ilk yarısında 13 ülkeden geçecek olan Asil Özbay Fransa’da Milli Takım Kampı’nı ziyaret edip Portekiz üzerinden Afrika kıtasına geçerek asıl yolculuğunun startını verecek. Bu yolculuk boyunca gittiği yerlerde pek çok farklı kare fotoğraflayacak olan Asil Özbay, çektiği fotoğrafları an be an #kadınlara özgürlük yakışır hashtag’i ile twitter, facebook ve instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşacak.

Genç akademisyen geçen yıl dünya turunun ilk rotasında ÖZGÜR ve CESUR KADIN mottosu ile Arnavutluk, Karadağ, Yunanistan, Slovenya, Sırbistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova ve Bulgaristan’ı kapsayan 8000 km’lik Balkan yolculuğu gerçekleştirmişti.

Asil Özbay’ın gelecek seneki dünya turunun 3. rotası ise Avustralya kıtası olacak.