1. Uluslararası Çay Festivali Başlıyor!

 

Çayseverler müjde! Bu yıl ilki düzenlenecek Uluslararası İstanbul Çay Festivali, 29-30 Nisan tarihlerinde Haydarpaşa Tren Garı’nda…

Çay severlere, çay kültürü üzerine harika bir deneyim sunacak olan festival, klasik siyah çaylardan meyve ve bitki çaylarına kadar birçok çeşit ile çay tiryakilerine kapılarını açacak. Katılımcılar festival alanında dünya çay trendleri hakkında bilgi edinme, uzmanlardan doğru çay demleme teknikleri ve çay tadımı tüyolarını da öğrenme şansı yakalacak.

Ayşe Tolga ve Sunay Akın katılımcılarla buluşacak

Bu sene ilk kez düzenlenecek festivalde ünlü isimler ana sahnede yapacakları konuşmalarla katılımcıları çay hakkında merak edilen konularda bilgilendirecekler. İyi Yaşam Danışmanı ve oyuncu Ayşe Tolga sağlıklı yaşam için bitki ve meyve çaylarının öneminden bahsederken, Sunay Akın ise Çay ve Edebiyat söyleşisi ile çay severlerle buluşacak.

İki gün boyunca Haydarpaşa Tren Garı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik dans gösterileri, yarışmalar, workshoplar ve konserler ile nisan ayının son hafta sonunda farklı bir deneyim yaşatacak.