8. Pembe Hayat Kuirfest Başlıyor!

 

25-26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul’un her iki yakasında da muhteşem bir etkinlik bizi bekliyor: 8. Pembe Hayat Kuirfest. Birbirinden güzel film ve belgesellerin beyaz perdeye yansıtılacağı bu etkinliğin ev sahibi Pembe Hayat Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği.

Ankara’da yer alan Pembe Hayat Derneği birtakım yasaklar nedeniyle Kuirfest’e İstanbul’da başlangıç yapacak. Film ve belgesel gösterimleri Tasarım Atölyesi Kadıköy, Fransız Kültür Merkezi, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi olarak üç farklı mekan, iki yakada festival takipçilerini ağırlayacak.

İstanbul’daki festival sonrasında 30-31 Mart tarihlerinde Denizli’de, 27-28 Nisan’da da Mersin’de festival gerçekleştirilecek.

8.si düzenlenen Pembe Hayat KuirFest LGBTİ’lere yönelik ayrımcılığa ve şiddete sanat aracılığıyla beyaz perdeyle dikkat çekiyor. Bunun yanısıra müzik ve dansla kaynaşmayı da planlamış olan Kuirfest ekibi 24 Ocak’ta İstanbul’da ilk defa gerçekleştirilecek olan açılış partisi düzenlemiş. Anahit Sahne’de 3 konser olacak. Konserde yer alacak isimler şöyle: Gazino Neukölln, Korospular ve Mersin 7 Renk Koro. Konser sonrasında da 3 DJ’in sahne alacağı oldukça hareketli ve renkli açılış partisi de bizleri bekliyor olacak. Festivalin ilk gününe oldukça enerjik geçiş yapmamızı sağlayacak olan DJ ler ise: Elif KK, Samy Winehouse, 6ZM.

27’sinde gerçekleşecek olan kapanış etkinliği ise Boysan’ın Evi’nde olacak.

8.Pembe Hayat Kuirfest Filmleri çinden sizler için seçtiğimiz özel liste ise şöyle;

1) Rafiki

2) Terror Nullius (Madi Nullius)

3) Malila- The Farewell Flower (Malila- Veda Çiçeği)

4) Corpo Eletrico (Elektrik Beden)

5) Retablo (Minyatür)

6) Bixa Travest (Zırıl Lubunya)

7) Love, Scott (Sevgiler, Scott)

8) No Democracy Here (Burada Demokrasi Yok)

9) Tongues Untied (Çözülen Diller)

10) Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

Bu oldukça hareketli ve İstanbul’a şu kış günlerinde Ankara’dan sıcaklık getirecek festivali renklendirmek isterseniz #ÇokGüzelsinYasakMısın hashtagi ile paylaşabilirsiniz. Pembe Hayat KuirFest’e dair detayları sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.