Aşkta Her Şey Mübah Mı?

 

Çoğunuz evet, bir kısmınız asla diyeceksiniz… Durum biraz da böyle aslında; karmaşık. Aşk duygusu bizi bizden alır ve olmadığımız bir şeye dönüştürür demiştik ya, o yüzden aşkta her şey mübahtır onayı  “delidir, ne yapsa yeridir” ile örtüşür ve kimse sizi yadırgamaz.

Ama, hepimiz gerçekten sevmeyi öğrendiğimizde, huzuru, dinginliği, sevginin o muhteşem sıcaklığını içimizde hissettiğimizde olumsuz her şeyi, her hareketi ve sözcüğü doğru bir iletişimle hayatımızdan çıkarmayı seçeriz. Yani gerçek sevgide mantık her daim vardır. Hükümdar değildir ama yardımcıdır.

Öfkelendin; bağır –çağır………mübah mı?………olmasın!

Beş kuruşun yok ama borçla tek taş alıyorsun………mübah mı?………….olmasın!

Deli kıskanç, erkek sinekten bile, kapı dışarı çıkamıyorsun……mübah mı?……………olmasın!

Öylesine büyük kültür farklarınız var ama evleneceğiz diye diretiyorsunuz……mübah mı?……olmasın!

Sevmeyi gerçekten bilirsek, önce kendimizi seversek, bilgiyle, mantıkla seversek çok uzun bir yolculuk olur sevda… Yolda aksilikler çıksa da, lastik patlasa, tartışılsa da bitmez yolculuk… Her anından keyif alınır. Güven duygusunun insanın kalbinde yarattığı o müthiş huzurla yola devam edilir.

O yüzden ben, aşkta her şey mübah demeyenlerdenim.

Sevmeyi öğrenmeyi seçtim. Bilgimi mantıkla yoğuruyorum her gün… Keşiflerim çoğaldı… Hem kendimi, hem sevdiğimi her gün yeniden keşfediyorum…  Bu keyifli yolculuğun tadını çıkarıyorum…

Korkularımla yüzleşip onları alt ederek…

Kırgınlığımı, sevincimi, hüznümü paylaşıyorum sevdiğimle…

Bitmeyen bir sevda yapmaya çabalıyorum…

Bitmeyen, sonsuz bir yolculukta keyif mübah, anlayış mübah, paylaşmak mübah!..

İyi yolculuklar size de…