Attilâ İlhan Kadıköy’de Anılıyor…

Bir Attilâ İlhan geldi ve geçti bu dünyadan… Kadın ruhundan anlayan, aşk adamı, tutkunun şairi çok özel bir adam! Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının bu usta ismi yarın akşam Kadıköy’de anılıyor…

Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile yarın yapılacak anma gecesinde usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak, şiirleri okunacak. 10 Ekim Pazartesi gecesi Saat 20.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can’ın Attilâ İlhan’ın unutmaz şiirlerini okuyacağı gecede Mazlum Çimen de İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl 90. doğum gününde usta şair için Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile bir anma yapmıştı. “Attilâ İlhan 90 Yaşında”  isimli gecede usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostlarının onu anlattığı gecede Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise İlhan şiirlerinden şarkılar söylemişti.

Tarih: 10 Ekim Pazartesi

Saat: 20.00

Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi