AVON’un, Meme Kanserini “kafaya takan” Projesi Ödüllerle Güçleniyor

 

Meme Kanseri ile Mücadele projesinin 21. yılında AVON, “kafaya taktık” sloganıyla projeye yeni bir soluk kazandırdı. Farkındalık Ayı olan Ekim boyunca sosyal medyadan sahaya uzanan çok yönlü bir iletişim yaklaşımı benimseyen AVON, “Biz bu mücadeleyi kafaya taktık” sloganını pembe peruk ve saç aksesuarlarıyla pekiştirdi.

Meme kanseriyle ilgili farkındalığı daha fazla kadına yaymayı amaçlayan AVON’un projesi iki ayrı organizasyondan ödüllerle geri döndü. Proje, uluslararası platformda başvuru kabul eden Global Business Excellence ödüllerinde “En İyi Halkla İlişkiler Kampanyası” seçildi. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından düzenlenen Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde ise üç kategoride ödüle layık görüldü. “Entegre Etkinlik Pazarlama Kampanyası” kategorisinde birincilik elde eden AVON, “Özel Projeler” ve “Doğrudan Postalama Çalışmaları” kategorilerinde ikinci oldu.

AVON’un geniş kapsamlı Kafaya Taktık projesi ile bir günde #kafayataktik etiketiyle 80 bini aşkın paylaşım gerçekleştirildi ve 229 milyon etkileşim yaratıldı. Buradan hareketle Türk Kanser Vakfı’na 50 bin TL bağış yapılırken, kampanya yaklaşık 7,5 milyon kişiye ulaştı.