Turkcell Bodrum Caz Festivali Çok Yakında Başlıyor…

 

Caz severler müjde! Turkcell Bodrum Caz Festivali 1-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum yarımadasının çeşitli mekanlarında gerçekleşmeye hazırlanıyor… Festivalin ilk yılında programda Bodrum’a gönül vermiş caz sanatçıların yanı sıra özel proje ve albüm konserlerine yer veriliyor. Festivalin küratörlüğünü ise Özlem Oktar Varoğlu yapıyor.

Kalede Caz:
Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum’a ithafen 8 Eylül’de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse Konseri ile gerçekleşecek.

9 Eylül’de kendine özgü anlatımı ile Bodrum anılarını da dinleyeceğimiz Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu ile yer alacak.

Hollanda’da doğup büyüyen ve şimdi sesiyle ve Hollandalı ekibiyle bizleri büyüleyen Karsu, 10 Eylül’de sahne alacak.

16 Eylül 2017 tarihinde Bodrum Kalesi’nde Jülide Özçelik Bodrum Konseri’nde sevdiğimiz şarkılarının caz formunda uyarlamaları yanı sıra sürpriz Bodrum Türküleri de yer alacak.

OFFGÜMÜŞLÜK CAZ SAHNESİ:
Kulüpte Caz bölümünün sponsoru olan OFFGümüşlük’te günümüz caz sahnelerinin önemli isimlerinin performansları yer alıyor. 4-17 Eylül tarihleri arasında birçok yerli ve yabancı isim OffGümüşlük’te sahne alacak.
OffGümüşlük Caz Sahnesinde program:
4 Eylül 2017 İstanbul Funk Unit,
5 Eylül 2017 Eva Klesse Quartet (Goethe Institut Desteği ile)
6 Eylül 2017 Raci Pişmişoğlu Mus461
11 Eylül 2017 Ferit Odman Quintet
12 Eylül 2017 Çağıl Kaya
13 Eylül 2017 Can Çankaya & Kağan Yıldız Duo
14 Eylül 2017 Ece Göksu Quartet feat. Neşet Ruacan
17 Eylül 2017 Jehan Barbur Kapanış Konseri

Meydanda Caz:
Belediye Meydanı’nda kurulacak Meydanda Caz Sahnesi’nde festival boyunca hergün akşamüstleri ülkemizin önemli caz sanatçılarının performanlarının yanısıra Bahçeşehir ve Hacettepe Üniversiteleri ile işbirliği içinde sahne, Caz Eğitmenlerinin ve Öğrencilerinin olacak.

Denizde Romantik bir Günbatımı Konseri:
Festivalin ilk yılında mekan destekleri arasında yer alan Club Catamaran, muhteşem bir konsere evsahipliği yapacak. 11 Eylül 2017 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası denizde muhteşem bir konser verecek. Orkestraya Konuk Solist olarak çok önemli bir isim katılıyor: Ömür Göksel. Sevilen Frank Sinatra yorumları ve caz standartlarından seçmeler ile gün batımını denizde karşılayacağız.

Sadece Bodrum için değil, ülkemiz için de çok önemli bir kurum olan INA- Sualtı Araştırmaları Enstitusu’nde Ayşe Sicimoğlu ile Ali Tolga Demirtaş dinletisi ile özel bir gece gerçekleşecek.

Festivale Italya’dan katılan BS Quartet, Kefi’de sahne alırken Pazarda Caz, Sokakta Caz gibi birçok etkinlik Bodrum’u kucaklıyor.

Festival programı www.bodrumcazfest.org adresinden izlenebilir.