Serpil Timuray Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

 

ABD merkezli Fortune Dergisi’nin 2017 yılı için hazırladığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde 27. sırada bir Türk kadını olduğunu biliyor musunuz? Evet, Vodafone Grubu’nun Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, Fortune Dergisi’nin 2017 yılı için hazırladığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde… Alkışlıyoruz!

Serpil Timuray, Ocak 2014 itibarıyla Londra merkezli Vodafone Grubu’nun dünya İcra Kurulu’nda gorev yapmakta. Timuray, mevcut sorumluluğu kapsamında, grubun marka, ürün ve servis portföyü, cihaz portföyü, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri fonksiyonları ve bu fonksiyonlardaki yetenek gelişimine liderlik etmekte. Grubun, 51 ülkede 33 telekom operatörü ile anlaşmalı işbirlikleri de kendisine bağlı. Ayrıca Vodafone Grubu’nun strateji geliştirmesinden sorumlu olan Timuray, global inovasyon ve transformasyon programlarını yönetmekte.

Timuray, ayrıca dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün temsil edildiği Londra merkezli GSMA’da Yönetim Kurulu üyeliği ve aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürmekte.