Bugün İkizler Yeni Ay’ı Var!

 

Bugün, 25 Mayıs Perşembe. İstanbul saati ile 22:45 de İkizler burcunun 4 derecesinde Ay ve Güneş İkizler Burcunda kavuşarak Yeni Ay oluşturacaklar. Yeni Ay’lar daima yeni başlangıçları hayatımızla ilgili yeni tohumlar atma dönemlerini bize anlatır.

İkizler Burcu bilgi, iletişim, merak, akılcı, rasyonel, mantıklı, entelektüel, neşeli, hareketli bir yapıya sahiptir. Ama İkizler Burcu’nun zorlayıcı tarafları da yok değil konsantre olmakta odaklanmakta zorlanırlar, dağınık ve çabuk sıkılabilir ve sabırsız olabilirler. İkizler gezegeninin yöneticisi Merkür mitolojide Hermes olarak anılır ve hem tanrıların hem de insanların habercisi olarak bilinir, yani bu Yeni Ay’da en önemli konular bilgi ve iletişim olacak. Kardeşler, kuzenler ,yakın çevre ve komşular ile ilişkiler, öğretmen, öğrenci ve eğitim konuları gündeminize tekrar gelecek ve bu konularla ilgili yeni kararlar almak ,yeni başlangıçlar yapmak için çok olumlu zamanlar. Yeni Ay haritasının yükseleninde Oğlak Burcu var, bu burç planlı programlı, kuralcı, disiplinli ve sorumluluk sahibi olmamızın artık zamanının geldiğini de bize anlatıyor. Yönetici gezegeni Satürn’ü görmüyor olması alacağımız sorumlulukların farkında olmadığımızı fakat sistemin bize sorumluluk aldırmak için belki de bizi zorlayabileceğini engeller ve kısıtlamalar çıkarabileceğini düşündürtüyor. En iyisi mi biz bunların farkına varıp görevlerimizin ve kararlarımızın arkasında durup hayata geçirmeliyiz.

Ay haritada Güneş’le beraber İkizler Burcu’nda.  Rahat etmediği bir burç olan İkizlerde duygusal çalkantılara, kararsızlıklara ,yön kayıplarına neden olabilir. Bunun için çiçeklerle uğraşmak, çiçek ekmek ve onlara bakım yapmak çok iyi gelir. Bol bol brokoli, karnabahar ve enginar gibi bitkileri tüketmek ve ıhlamur, papatya çayı gibi bitki çayları içmek rahatlatıcı ve keyif verici olabilir.

İkizler, Yay, Balık ve Başak Burçları için Yeni bir dönem başlıyor. Olumlu ve pozitif düşüncelerimizi bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde niyet edip hayata geçirebilmemiz temennisi ile. Kolay Olsun…