Jüpiter Akrep Burcunda!

 

Sevgili Bigoody okurları merhaba,

10 Ekim’den itibaren bazılarımızın hayatlarında daha fazla parlamasına neden olacak Jüpiter Akrep dönemine adım atıyoruz. Hepimize hayırlı olsun!

Akrep burcu astrolojide kişisel dönüşümü temsil eder. Bireysel haritalarımızda Akrep burcunun ve gezegenleri Mars ve Plüton’un düştüğü alanlar yaşayacağımız oldukça yoğun, zaman zaman kriz getiren deneyimleri gösterir. Bu alanlarda daha fazla hassas, kontrollü, araştırmacı, kuruntulu ve endişeli oluruz. Akrep burcunu deneyimlediğimiz yaşam alanlarında yoğun dersler almaya ve dönüşüme zorlanırız.

Akrep burcunu en iyi anlatan sözcüklerden bir tanesi algıdır. Akrep burcu bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile gerçeğin pesinde koşar, derinliklere dalar ve sonuna kadar gider. Edindiği bilgilerle kendini dönüştürür. Bilinçaltını bilinç seviyesine getirmek için uğraşır. Toplumda ki tabu olarak kabul edilen konuların üzerine gider, boyun eğmek istemez ve çevresindekilerin de fikirlerin dönüştürmek için uğraşır. Tutkuludur ve kararlıdır. Sevgiyi ve hayatı ciddiye alır. Hayattaki her tecrübe tamamen derinine inilerek edinilmelidir bu yüzden kesinlikle yüzeysel olarak bir konu ile ilgilenip bırakmaz. Mesela ‘Sevdim mi tam severim’ Akrep burçları için çok uygun bir cümledir…

Jüpiter ise astrolojide Yay ve Balık burcunun temsilci olarak, genişlemeyi, fırsatları ve şansı sembolize eder. Bireysel haritalarınızda düştüğü alanlarda eğer zorlayıcı bir etki altında değilse bolluk, bereket ve şans vaat eder.  İşte Jüpiter, yaklaşık 13 ay ikamet edeceği Akrep burcunda ki yolculuğuna 10 Ekim 2017 tarihinde başlıyor.

Jüpiter’in Akrep burcuna girmesi ile birlikte hayatlarımızda (bireysel haritalarımıza göre etkilediği alanlarda) daha yoğun ve tutkulu hissedeceğiz. Jüpiter girdiği burcun özelliklerini aşırı bir şekilde yani abartarak ortaya çıkartır. Bu yüzden Akrepteki Jüpiter değişim yaşamamız için güçlü bir kuvvettir. Bu süreçte hayatlarımızı değiştiren atılımlar ve yeni başlangıçlar yapabiliriz. 

Jüpiter’in Akrep yolculuğundan en olumlu etkilenecek burçlar Oğlak, Balık, Yengeç ve Başaklar olacaktır. Ancak tekrardan bireysel haritalarınızdaki gezegen yerleşimlerinin önemini vurgulamak isterim. Bu dönemin verimli geçip geçmeyeceği ile ip uçlarını bu şekilde daha iyi yakalayabiliriz. Haydi şimdi Jüpiter’in Akrep yolculuğunun burcunuza ve yükselen burcunuza göre etkilerini okuyalım. Hayatınızın hangi alanında etkili olacağını ile ilgili bilgiyi daha çok yükselen burcunuz verecektir o yüzden okumayı lütfen unutmayın.

Koç

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber hayatınıza enerji getirecek. Değişmeniz, dönüşmeniz ve yenilenmeniz için sizi destekleyecek. Bu dönem finansal olarak başkalarından destek göreceksiniz, ummadığınız anlarda size yardım etmek ve destek olmak için çevrenizden teklifler alabilirsiniz. Eğer kredi almayı düşünüyor ya da yatırımlarınız için finansör arıyorsanız aradığınız desteği bulacaksınız.

Önümüzdeki 1 yıl boyunca artan sorumluluklarınız ve azminizin karşılığı olarak yüklü prim ödemeleri ve hatırı sayılır komisyon oranları sizi mutlu edecek. Bu dönemde, başkasının parası ile kendi paranızı birleştirerek kurulan iş ilişkileri kazançlı olacaktır ve uzun vadede bu seneyi size hatırlatacaktır. Akrep burcu derinliği ile bilinir. Tutkuyu gösterir. Bu süreçte özellikle duygularınızı derinliklerine inebilir ve her şeyi sonuna kadar araştırmak ve yaşamak isteyebilirsiniz. Şüpheciliğiniz artabilir ve daha sahiplenici daha kıskanç hissedebilirsiniz.

Boğa 

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber hayatınıza ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında enerji getirecek. Bekar Boğalar bu sene evlenebilir ya da ilişkinizi ciddi boyuta taşıyabilirsiniz. Evli Boğalar ise eğer ilişkilerinde sorunlar yaşıyorlarsa bu sorunları çözmek için güzel fırsatlar bulacaklardır. Eşiniz ile daha uyum içinde olacak ve ilişkinizin daha rahat aktığını hissedeceksiniz.

Bu sene boyunca ikili ilişkilerin sizi beslediğini ve gelişmeniz için katkıda bulunduğunu unutmayın. O yüzden gelen destekleri ve ortaklıklarla ilgili teklifleri iyi değerlendirin. Bu dönemde hayatınıza giren partner yabancı uyruklu ya da sizinkisinden çok daha farklı bir aile geçmişine ait birisi olabilir. Bu kişi özellikle duygularınızı besleyerek sizi büyütecek ve geliştirecektir. İlişkinizde tutku, kıskançlık, aşırı sahiplenme gibi temalar gündemde olabilir.

İkizler

Sevgili İkizler ve yükselen burcu ikizler olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber günlük hayatınızda yeniliklere ve fırsatlara hazır olun. Bu dönemde is ortamınızda rahatlama hissedeceksiniz ve destek göreceksiniz. Çalışma ortamınız hiç olmadığı kadar eğlenceli ve sizi tatmin edici olabilir. Çalışma arkadaşlarınız ile uyumlusunuz ve beraber çalıştığınız projelerde daha verimlisiniz. Yeteneklerinizi geliştirecek, iş ortamında konumunuzu yükseltmenize yardımcı olacak ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak kurslara ya da eğitimlere katılabilirsiniz. Sağlığınız da bu dönemde destekleniyor sevgili İkizler. Özellikle eğer sağlığınız hali hazırda bozuksa ve tedavi görüyorsanız, Jüpiter’in desteğini hissedeceksiniz. Yalnız bu dönemde abur cubur yememeye dikkat edin kolayca kilo alabilirsiniz.

Yengeç

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Jüpiter’in 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber hayatınızda aşk teması öne çıkıyor. Eğer kalbiniz boşsa tutkulu bir aşka hazır olun. Bu dönemde hayattan zevk alacaksınız, derinlerdeki duygularınızı korkmadan daha fazla ortaya çıkaracaksınız. İlişkisi olan Yengeç burçları için aşk hayatlarında eğlenceli, uyumlu belki de bu enerji ile birlikte evliliğe doğru yaklaştığı zamanlar geliyor. Bu dönem yaratıcı enerjiniz çok yüksek. Eğer yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız çok güzel işler çıkaracaksınız ve daha fazla kazanacaksınız. Jüpiter, bu yıl bebek isteyen Yengeç burçlarına güzel haberler getirebilir.

Aslan 

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Jüpiter’in 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber aileniz, yuvanız, özel hayatınız ve geçmişinizi, köklerinizi ilgilendiren alanlarda destek görmeye başlayacaksınız. Eğer emlak yatırımı yapmak istiyorsanız tam sırası. Ayrıca oturduğunuz evi dekore edebilir ya da daha büyük ve konforlu bir eve taşınabilirsiniz. Aileniz ile süregelen sorunlar var ise bu dönemde çözülmesi için destek bulacaksınız. Aynı zamanda, aileniz de sizi desteklemek için daha fazla yanınızda olup iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Aileniz genişleyebilir. Bu transit kendinize olan güveninizi ve inancınızı geliştirmeniz için harika bir zaman. Destek görüyorsunuz ve işlerin üstesinden geliyorsunuz.

Başak

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber her şeyden önce iletişim alanında oldukça aktifsiniz. Sizi destekleyecek haberler, bilgiler, telefonlar konuşmaları, mailer, her türlü sözlü ve yazılı iletişim açısından yoğun olacağınız ve fırsatlar yakalayacağınız bir yıl.

Zihniniz son derece aktif çalışıyor olacak ve her türlü detayı ince ince düşünecek ve derinleşeceksiniz. İyi bir araştırma ile ilerisi için genişlemenize neden olacak yeni fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve işlerlik kazandırmak için bazı adımlar atabilirsiniz. Gelecek için büyük planlarınız var. İş arayan Başak burçları sözel yeteneklerini kullanacakları satış ve pazarlama gibi işlerde fırsatlara açık olacaklar. Öğrenci olan Başak burçları yeni bir alanda kendinizi eğitmek için mükemmel bir zaman. Yeni bir kursa ya da uzmanlık kazanacağınız bir eğitime başlayabilirsiniz. Eğer ilgi alanınız ise yazmaya başlamak için çok uygun bir dönem ben şahsen Jüpiter bu alandan geçerken yazmaya başladım! Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilişkileriniz bu dönemde iyi olacak. Sizi destekleyecekler ve genişlemeniz için yardımda bulunacaklar.

Terazi

Sevgili Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber maddi kazançlar ve değer duygunuz ile ilgili alanda destek görmeye başlayacaksınız. Bu dönemde kazançlarınız artabilir ve yatırımlarınızı tekrar gözden geçirip, revize edebilirsiniz. Genişlemek istiyorsunuz ve daha büyük yatırımlar yapmak için planlarınız olabilir. Ancak Jüpiter’in aşırıya kaçma özelliğini göz önünde bulundurun ve yatırım planlarınızı dikkatli yapın.

Bu alan maddi değerlerin yanında aynı zamanda sizin kendinize verdiğiniz değeri de sembolize eder. Kendi değerinizi daha fark edeceğiniz bir yıldasınız ve bunu kolay kılmak için destekler bulacaksınız. Hayattaki hedeflerinizi tekrardan gözden geçireceksiniz ve sizi mutlu edecek, hayatınıza uyum getirecek hedefleri ortaya çıkartıp neyin gerçekten değerli, neyin önemsiz olduğunu fark edeceksiniz. Bu yılın kişisel gelişiminizde katkısı olumlu yönde olacak.

Akrep

Sevgili Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber tüm oklar sizi göstermeye başlıyor. Nihayet sahnedesiniz, mutlusunuz, şanslı hissediyorsunuz ve fırsatlar kapınızı teker teker çalmaya başlıyor. Keyfini çıkartın.

Gelişim, yeni bir döngü, küllerinden yeniden doğmak, dönüşüm… Bu kelimeler sizin için hiç de yabancı değil. Ancak bu yıl bu alanlarda son derece güzel destekler alıyorsunuz. Büyüyeceksiniz, gelişeceksiniz, hedefleriniz daha belirgin olacak ve emin adımlarla ilerleyeceksiniz ve en önemlisi de başaracaksınız. Kendinize olan güveniniz son derece sağlam. Bu dönemde hayatınızda yeni başlangıçlar olabilir. Belki yeni bir alanda eğitim almaya başlayıp ve yeni tecrübeleri hayatınıza çekebilirsiniz.

Ruhsal olarak daha derin ve araştırmacı olabilirsiniz. Hayatın somut kısmındansa soyut kısmında yani ruhsal ve duygusal olarak daha rahat, daha uyumlu ve kendinizi daha büyümüş hissedebilirsiniz. İkili ilişkileriniz de uyum var. Özellikle doğum gününüz civarında pozitif ve mutlu hissediyorsunuz. Genel sağlığınız iyi. Bu dönem hayatınızda yeni bir 12 yıllık döngüyü başlatıyor olacak. Bu dönemde gelecek planlarınızı dikkatli yapın ve hayata geçirmek için gerekli çabayı sarf ettiğinizden emin olun. Aşırı güvenin bazı ayrıntıları kaçırmanıza neden olabileceğini unutmayın.

Yay 

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber iç dünyanızla ve duygularımla daha çok bağlantıya geçeceğiniz bir yıldasınız.

Hayatın ruhsal boyutu, din teması ya da okült konular ile ilgili kendinizi daha çok eğiteceksiniz. Duygularınızın derinliklerine ineceksiniz. Daha önce hiç düşünmediğiniz, ilgilenmediğiniz ruhsal boyuttaki konuları hayatınıza sokarak ve kendinizi farklı boyutta geliştirerek hayata olan bakışınızı değiştireceğiniz bir yıl. Bu alanlar da eğitimler alabilirsiniz. Her ne deneyimlerseniz deneyimleyin sizin adınıza pozitif gelişmeleri beraberinde getirecektir.

Bu dönemde empati duygunuzun arttığını ve karşınızdaki insanlara daha fazla yardım edebilirsiniz. Ruhsal açıdan hem sizin hem de yardım ettiğiniz insanların beslendiği bir yıldasınız. Bu dönem belki madden bir genişlemeyi göstermeyebilir ama manevi boyutta size katkısı büyük olacaktır. Geçmişte sizi rahatsız eden konulardan kurtulmak için yeni adımlar atmanın zamanı.

Oğlak 

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber arkadaşlarınız ve gruplarla beraber yaptığınız projeler ve girişimlerinizin ön planda olduğu bir yıldasınız. Bu dönemde arkadaşlarınızın tam desteğini görüyorsunuz. Sizin genişlemeniz ve mevcut durumunuzu pozitife çevirmeniz için arkanızdalar. Aynı zamanda yeni çevrelere girip çevrenizi genişleteceksiniz. Yeni arkadaşlar size yeni fırsatlar sunabilir.

Gruplarla yaptığınız projeler ya da aktivitelerde öne çıkacağınız ve yeni fikirlerle genişleme sağlayacağınız bir dönem. İdealistsiniz. Siz arkadaşlarınıza destek oluyorsunuz onlar da size. Yeni teklifler alıp gruplarda parlayabilirsiniz. Bu takım ruhu sizi başarıya götürecektir unutmayın.

Kova

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber kariyeriniz canlanıyor.

Toplum önünde parlamak, sosyal statünüz ve ününüzü arttırmak ve genişlemek, terfi almak için şans gezegeni sizinle. Bu şansı kullanabilmek için elinizden geleni yapmalı ve bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Hiçbir şey oturarak gelmez unutmayın. Kendinize olan güveniniz son derece yüksek ve işinizde parlayabilirsiniz yalnız bunun yüksek egoya dönüşmesine ve başkaları üzerinde rahatsız edici bir baskı yaratmasına izin vermeyin. Bu davranış şekli uzun vadede zararınıza işleyecektir.

Balık

Sevgili Balık burcu ve yükselen burcu Balık olanlar, Jüpiter 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Akrep burcundaki 1 yıllık seyrine başlamasıyla beraber bu senenin bir diğer şanslı Zodyak burcu olarak Jüpiter’i kendi evinde ağırlıyor olacaksınız. Kendi evinde olmak tahmin edersiniz ki çok daha rahat davranmasına ve tüm yeteneklerini daha akıcı bir şekilde ortaya koymasına neden olacaktır.

Bu dönem sizin hayata bakış açınızı yeniden şekillendirecek ve dönüştürecektir. Eski önyargılarınızdan ve gelişiminizi engelleyen duygulardan tamamıyla kurtulabilirsiniz. Yabancılarla olan iletişiminiz artacaktır. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Yeniliğe açık olun. Bazı Balık burçları ruhsal gelişimleri için yabancı ülkelere gidecek ve yepyeni bakış açıları ile geri döneceklerdir. Felsefe, din ya da metafizik konuları bunların başında gelebilir. Bu dönemin sonunda kendinizi daha bilge hissedebilir ve dünyaya bakışınız tamamıyla değişmiş olabilir. Hukuksal davalar, özellikle hakim ve savcılar ile ilgili konularda sizin lehinize kararlar çıkabilir ve özgürleşebilirsiniz.