Millie Bobby Brown: 16 Yaşında Z Kuşağının Yükselen İsmi

“Stranger Things” diziyle üne kavuşan, Instagram’ da 36 milyon kişinin takip ettiği, bazı kişiler tarafından fazlasıyla sevilen bazı kişilerce de oldukça hoş karşılanmayan genç yıldız Millie Bobby Brown… O, henüz 16 yaşında oldukça başarılı bir dizi ve film oyuncusu. Oynadığı dizi ve filmlerdeki başarısı, markalarla beraber yaptığı işbirlikleri ile isminden oldukça söz ettiren bu genç yıldız son zamanların en popüler isimlerinden biri haline gelmeyi başardı. Bu yazımızda Hollywood’un tanınan isimleriyle beraber anılan ve başarısıyla göz dolduran bu genç starın yaşamını mercek altına alıyoruz. 

Stranger Things Yıldızı: Millie Bobby Brown

Millie, 19 Şubat 2004 yılında İspanya’nın Malaga şehrinde Kelly – Robert Brown çiftinin bebeği olarak dünyaya geldi. İspanya sonrasında aile İngiltere’ye taşınmış ancak küçük Millie’nin yeteneğini fark eden ebeveynleri her şeyi satıp Amerika’ya yerleşti. Millie’nin macerası da burada başladı. Millie’nin Paige adında ablası, Charlie adında abisi ve Ava adında da küçük kız kardeşi bulunmakta. 

Kendisini üne kavuşturan ve herkesçe tanınmasını sağlayan “Stranger Things” dizisinden önce birkaç yapımda yer aldı. İlk televizyon macerasına 2013 yılında “Once Upon a Time in Wonderland” dizisiyle başlamış oldu. Daha sonrasında ise “Intruders” adlı sekiz bölümlük dizide Madison O’Donnell isimli rolü üstlendi. Bunların haricinde de “NCIS”, “Modern Family”, “Grey’s Anatomy” gibi dizilerin tek bölümlerinde yer aldı. Ancak büyük kitlelerce tanınmasını sağlayan ve başarısını kanıtlayan çalışması ise Netflix yapımı olan “Stranger Things” dizisi oldu. Burada canlandırdığı Eleven karakteri ile birçok ödüle adaylık kazandı. Bu adaylıklardan bir tanesi olan 2016 SAG Ödülleri’ne kendisinin de içinde bulunduğu oyuncu topluluğu aday gösterildi. 2018’de ise yine “Stranger Things” dizisindeki rolü ile MTV Film ve TV Ödülleri’nden En İyi Dizi Oyuncusu ödülüne layık görüldü. Dizilerin yanı sıra ise rol aldığı filmlerle de son dönemlerin koşulan isimleri arasına kendisini görmemiz pek mümkün hale geldi. 2019 yılında “Godzilla II: Canavarlar Kralı”, 2020 yılında ise “Godzilla vs. Kong” ve “Enola Holmes” filmlerinde yer aldı. 

UNICEF’in En Genç İyi Niyet Elçisi 

23 Eylül 2020 tarihinde Netflix’te yer alan ve birçok kesim tarafından beğeniyle karşılanan “Enola Holmes” adlı filmde boşrol oyuncu olarak Millie Bobby Brown’u görüyoruz. Filmde Millie, Sherlock Holmes’un kız kardeşini canlandırdı. Film, herkes tarafından bilinen “Sherlock Holmes” uyarlamalarından farklı olarak Nancy Springer’in romanından uyarlandı. Bunlara ek not olarak ise Millie Bobby Brown filmin sadece başrol oyunculuğunu üstlenmeyip yapımcılığını da üstleniyor. Oyunculuğunun yanında diğer yeteneklerinin de gelişimini sağlayan genç yıldız, başarılarıyla yapımcıların radarına takılmayı sağlıyor.

Millie Bobby Brown, Oyunculuğunun yanı sıra da markalarla yaptığı işbirlikleri ile anılıyor. Ünlü mücevher markası olan Pandora ile yaptığı işbirliği geniş kitlelerde ses buldu. Markanın çıkardığı yeni “Pandora Me” koleksiyonun iki yıl boyunca yüzü oldu. Çeşitli görseller ile tanıtımının yapıldığı bu koleksiyon sevenleri tarafından fazlasıyla ilgi gördü. Bunun yanında Converse ile yaptığı işbirliği de oldukça başarılı bulundu. Eğlenceli, genç ve rahat tasarımlar Converse’in klasikleşen Chuck Taylor ve Chuck 70 modellerine uygulandı. Gençler tarafından oldukça beğenilen ve rağbet görülen bu ayakkabı tasarımları Millie Bobby Brown’un modelliği ile görselleştirildi. Bu gibi marka işbirliklerinin yanı sırada kendini sivil toplum alanında göstermeye devam etti. İyiliğin evrensel olduğu günümüzde dünyanın en çok bilinen sivil toplum kuruluşu olan UNICEF’in en genç “İyi Niyet Elçisi” unvanına sahip olarak kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 

Vegan Dostu: Florence by Mills

Marka yüzü oldukları şirketlerin yanı sıra ise kendi markasını da kurmayı ihmal etmedi. Florence by Mills adında makyaj ve bakım ürünlerinin bulunduğu bir marka yarattı. Markanın ismini Millie’in büyükannesinin ismi olan “Florence” ve kendi takma adı olan “Mills” oluşturuyor. Markasında bulunan vegan dostu, sülfat ve paraben içermeyen ürünleri ile de herkesten takdir topladı. Ancak kendi Instagram hesabında yayınladığı bir video nedeniyle de hayranlarını oldukça kızdırdı. “Gece Rutinim” başlıklı videosunda kendi cilt bakım ürünlerini kullanıyor ancak video sonunda yüzünde hiçbir değişikliğin olmadığını gören takipçileri Millie’nin kendilerini kandırdıklarını düşünüyorlar. Millie, videoda aslında ürünleri kullanmayıp kullanmış gibi yapıyor ve kızgın takipçilerinin yorumlarından sonra herkesten özür dileyip videoyu hesabından kaldırıyor. Bu gibi olayların her tanınmış kişinin başına gelebileceği bilincinde olarak Millie Bobby Brown’un krizden başarıyla çıktığını görüyoruz. 

Millie Bobby Brown, Hollywood yıldızları ile birlikte anılıyor ve yapımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Henüz 16 yaşında olmasına rağmen kısacık yaşamına birçok başarıyı sığdırmış bu genç kadın z kuşağı için bir rol model olarak kendinden sıkça söz ettiriyor. Umuyoruz ki gelecek yıllarda da kariyer yaşamında yeni başarılar elde ederek yaşıtlarına ve bir çok başka genç kadına ilham vermeye devam etsin.

YARARLANILAN KAYNAKLAR

https://tr.wikipedia.org/wiki/Millie_Bobby_Brown

https://onedio.com/haber/15-yasinda-instagram-da-36-milyon-takipcisi-netlix-te-basrol-ve-unicef-in-en-genc-iyi-niyet-elcisi-olan-oyuncu-millie-bobby-brown-923662

https://www.powerapp.com.tr/powerfm/haberler/millie-bobby-brown-sherlock-holmes-un-kardesi-olacak.html

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/hollywoodun-parlayan-yeni-yildizi-millie-bobby-brown,WIbJr16RrUCOUPWf-ONuLA/ISTJF4QT2ECC4Nw3eeb2tg

https://t24.com.tr/haber/millie-bobby-brown-sahte-makyaj-temizleme-videosuyla-gundeme-geldi,839251

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/stranger-things-yildizi-millie-bobby-browndan-tepkilerin-ardindan-ozur,j-Qpn-RQOUSIZa6XDrYRyA/Et5608-r5Uq5WbdDZAuFcw

https://www.instyle.com.tr/millie-bobby-brown-yapimci-oluyor–11332

https://www.highsnobiety.com/p/millie-bobby-brown-converse-collection-release-date-price/

https://www.lofficiel.com.tr/mucevher/pandora-dan-yeni-isbirligi-pandora-me-x-millie-bobby-brown

https://www.instyle.com.tr/florence-by-mills-z-kusaginin-yeni-makyaj-ve-bakim-markasi-16069