Gülsüm Kav’dan Kadınların Yaşam Mücadelesini Anlatan Kitap: ”Yaşasın Kadınlar”

Sisters of Europe

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’ın yazdığı ”Yaşasın Kadınlar: Türkiye’de Kadın Cinayetleri Gerçeği ve Çözüm Yolları” kitabı Doğan Kitap’tan çıktı. Gülsüm Kav ilk kitabında, kadınların canları pahasına yürüttükleri mücadeleyi ve yıllardır biriken Platform deneyimini anlatıyor.

Kitabın tanıtım bülteni, platformun en güçlü sloganlarından biri olan ”Asla Yalnız Yürümeyeceksin!” ile başlıyor.

” ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN

Her evin kapısında Ceren Özdemir, reddedilen her korunma başvurusunda Ayşe Paşalı, her şarkıda Değer Deniz, her kuaförde Muhterem Evcil, her sınavda Ceren Damar, her kedi sevgisinde Merve Kotan, her plazada Şule Çet vardır. Her şehirde Özgecan adı verilmiş bir yer, dünyanın ummadığınız bir yerinde ‘Ölmek istemiyorum’ sözleriyle Emine Bulut ve en olmadık yerlerde karşınıza çıkan, adlarını tek tek sayamayacağınız kadar çok öldürülen kadın ve mücadele eden binlercesi vardır. Yaşasın Kadınlar’da, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Türkiye’de kadın cinayetlerini ve çözüm yollarını, kadınların ve adliye koridorlarında adalet arayan ailelerin yanı başında sürdürdükleri mücadelenin deneyimi ışığında anlatıyor.

Özgür ve eşit bir dünya için, özgür ve eşit bir dünyada YAŞASIN KADINLAR!”

 


 

Yazar Hakkında:

Gülsüm Kav, 1971 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Eskişehir, uzmanlık eğitimini İstanbul’da alan Kav, uzman doktor olup tıp etiği üzerine çalışmalar yürüttü. Yarın gazetesi ve çeşitli yayın organlarında yazılar yazdı. 2010 yılında kurulan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kurucularından biri ve genel temsilcisi. Platform, Türkiye’de artan kadın cinayetlerini durdurmak, cinayetlerin üzerinin örtülmesini engellemek amacıyla kuruldu. Öldürülen kadınların yakınları, şiddet tehdidi altında korunmak isteyen kadınlar ve onlara “Asla yalnız yürümeyeceksin” diyen kadınlar, tüm kadınların şiddetten kurtulduğu, eşit ve özgür bir yaşam sürdüğü bir hayata kavuşmaları için platformun çatısı altında mücadele ediyorlar.

Yürütülen çalışmalar hakkındaki ayrıntılı bilgilere Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu‘nun web sitesinden ulaşabilirsiniz. Platform, web sitesi, sosyal medya adresleri ve çağrı hatları aracılığıyla destek almak ya da çalışmalara katılmak için başvuran kadınlarla hızla irtibata geçiyor.