Bioxcin’in Yeni marka Yüzü; Irina Onashvili

10 markası ve 400’ü aşan inovatif ürünü ile dermokozmetik pazarının önde gelen şirketi Biota Laboratuvarları, bünyesindeki Bioxcin markası gücünü, dünyaca ünlü ‘tescilli bir güzel’ ile anlaşarak taçlandırdı. Bioxcin’in Gürcistan’daki yüzü 2003 Gürcistan Güzellik Kraliçesi Irina Onashvili oldu. Kraliçe Irina Onashvili, “Bioxcin, bizzat kullandığım ve gücüne inandığım bir marka. Gücünü bitkilerden alması karar vermemde etkili oldu. Saç güzelliğimi ve bakımını, arkasında duracağım bir markaya emanet ediyorum” dedi.

 Biota Laboratuvarları’nın amiral markası Bioxcin’in bünyesinde; Quantum, Forte, Genesis ve kadınlara özel geliştirilen Femina serilerine ait şampuan ve serum ürünleri bulunuyor. Bioxcin’in kadın ve erkekler için geliştirilen en yeni ürünü olan Bioxcin Quantum şampuan ve serum, incelmiş, sönük, mat saçlara yeniden can veriyor. Ürün dökülmeyi önleyen etkisiyle kullanıcısına, kalın telli ve gür saçlar vaat ediyor. Bitkisel içerikli ürünleriyle Biota Laboratuvarları, Amerika’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Uzak Doğu’ya kadar birçok ülkede, güzellik ve sağlık sorunlarına etkin çözümler üretiyor.

 Hukuk eğitimi gördü

Tiflis doğumlu Irina Onashvili, liseden mezun olduktan sonra müzik eğitimi veren bir koleje devam etti. Beraberinde bilgisayar, hesap ve işletme alanlarında kurslara katıldı. Devlet üniversitesinde hukuk alanında eğitim alan kraliçe, okuma, nakış ve örgü, basketbol, tenis, modern dans gibi alanlara da ilgi gösterdi. Gürcüce, Rusça ve İngilizce bilen Irina Onashvili, ülkesinin ilk güzellik kraliçesi ve 2003 yılındaki Miss World’de Miss Talent seçilen ilk güzel olarak hala büyük bir popülariteye sahip ve çok seviliyor.

 Miss Georgia güzellik kraliçesi

19 yaşındayken ülkesi Gürcistan’da ilk kez 2003 yılında düzenlenen Miss Georgia güzellik yarışmasına katılarak kraliçe seçilen Irina Onashvili, aynı yıl Çin’in Sanya Adası’nda düzenlenen “Miss World” Dünya Güzellik Yarışması’na katılmaya hak kazandı. Dünya Güzellik Yarışması’yla eş zamanlı olarak ilk kez 2003 yılında düzenlenen Doğal Yetenek Yarışması’nda seslendirdiği şarkıyla “Miss Talent” seçildi ve 60 ülke adayının arasından ilk 20 finalist arasına girdi.

 Biota Laboratuvarları Hakkında:

Biota’nın eczane kanalı markaları; Bioder, Bioxcin, Nutraxin ve Biobaby Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alıyor. Market kanalı markaları; Bioblas ve Restorex ise hipermarketlerden zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor. Perakende kanalı markası Biota 59 Elements de, Biota mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.

 Dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatla dış pazarlarda da başarısını sürdüren Biota, global marka yaratma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Biota ürünleri Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyada 40’ın üzerinde ülkede satışa sunuluyor. ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olan Biota, ayrıca 2014 yılından bu yana yine ABD’de Wallgreens eczane zincirlerinde de tüketicilerle buluşuyor. Biota, saç bakım ürünü Bioxsine ile ABD’de 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmesi ile öne çıkıyor. Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmaları ve araştırmalarıyla her zaman daha iyi, daha farklı ve daha yeni ürünler üretmeyi hedefliyor.