‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’yız!

Hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası The Body Shop, Cruelty Free International ile başlattığı ‘Forever Against Animal Testing’ – ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’ kampanyasında önemli bir aşama kaydetti. Kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde deneyi yasaklamak adına başlatılan dünya çapındaki kampanya, Avrupa Parlamentosu’ndan büyük destek aldı. Sıra Birleşmiş Milletler’de!

Tüm ürünleriyle doğa ve yüzde yüz hayvan dostu olan  The Body Shop’ın dünyanın en uzun süreli ve en saygı gören hayvanları koruma organizasyonu Cruelty Free International ile başlattığı kampanya ‘Forever Against Animal Testing’ – ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’, Avrupa Parlamentosu’ndan büyük destek aldı.

Avrupa Parlamentosu Üyeleri, 3 Mayıs’ta, kozmetik sektöründe hayvan deneylerini yasaklamak için oluşturulan yasa tasarısını büyük çoğunluk oyla onayladı.

620 parlamento üyesinin de desteğini alan yasa tasarısı, küresel arenaya taşınmak için Avrupa Birliği Konseyi ve Komisyonu Üyeleri, hükümet yöneticileri ve Avrupa Topluluğu Memurları’nın rehberliğinde Birleşmiş Milletler’e sunulacak.

The Body Shop ve Cruelty Free International geçtiğimiz ay Avrupa Birliği’nin kozmetik sektöründe hayvan deneylerinin yasaklanmasında edindiği önderliği ve verdiği önemli desteği kutladı. Ünlü oyuncular Ricky Gervais, Joanna Lumley ve Ünlü Model ve Müzisyen Pixie Geldof, siyasete yön veren 100 isim, perakendeciler ve hayvan severler bir araya gelip, hayvanlara yapılan zulmü sonsuza dek tüm dünyada bitirmek için hazırlanan mektuba imza atarak Avrupa Birliği Yöneticilerinin ve AB üyesi hükümetleri yöneticilerinin güçlü desteğini istediler.

Bilimsel olarak daha güvenilir, daha hızlı sonuç veren, hatta daha ekonomik alternatifler olmasına rağmen, dünya üzerindeki ülkelerin %80’i kozmetik sektörünün ürün ve içeriğiyle ilgili hayvanlar üzerinde hala deney yapıyor.

 

The Body Shop ve Cruelty Free International 2017’de başlattığı ‘Forever Against Animal Testing’ – ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’ kampanyası hayvanlar üzerinde deneyi dünya çapında sonsuza dek yasaklamayı amaçlıyor.

10 aydan kısa süre içerisinde dünya çapında 5.7 milyon imza toplayan kampanya hayvanlar üzerinde deney yasaklanması için yürütülen dünyadaki en büyük kampanya oldu.

Dünya çapında 8 milyon imzaya ulaştıktan sonra The Body Shop ve Cruelty Free International, Birleşmiş Milletler’i hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri her yerde ve sonsuza dek bitirecek bir anlaşma yapmaya davet edecek.

SİZ DE KAMPANYAYI İMZALAYIN!

Kampanyaya destek vermek için The Body Shop mağazalarından,

https://www.thebodyshop.com/ban-animal-testing ve www.foreveragainstanimaltesting.com adresinden imza verebilirsiniz.

#ForeverAgainstAnimalTesting #DaimaHayvanDeneyineKarsi