Düz ya da Kıvırcık! İşte Bütün Mesele Bu…

 

Düz saçlı olanlar kıvırcık saç, kıvırcık saçlı olanlar düz saç ister. Bunun içinde pek çok markada ısı veren saç şekillendiriciler mevcut. Özellikle Babyliss ve Remington markaları ön plana çıkanlardan. Son dönemde trend olan ürünlerden düzleştirici taraklar ise dalgalı saçlarda oldukça iyi performans gösteriyor.

Saç şekillendiricilerin belirli oranda saça zarar verdiği muhakkak, bunun önüne geçmek için şekillendirici kullanmadan önce ısı koruyucu sprey yada krem kullanmak önemli. Ayrıca her gün saça ısı uygulamak oldukça yıpratıcı olacağından zorunlu durumlarda haftada 1 yada 2 kere uygulama yapmak daha iyi olacaktır.

Dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olmak içinse en iyi yöntem klasik yöntem olan saçları bigudi ile sarmak. Hafif nemli saçları akşamdan sarıp saç kurutma makinesi ile kuruturup sabah açarsanız harika buklelere sahip olabilirsiniz. Bütün gün buklelerinizi korumak için köpük kullanmayı unutmayın. Tabii ki sarılı saçlarla yatabilmek için sünger bigudileri tavsiye ederim. Bu yöntemle saçlarınız minumum seviyede zarar görecektir. Aceleniz varsa tabiki yine ısı kullanarak maşa y da dalgalı şekillendime yapan düzleştiricilerden yardım alabilirsiniz.

Saç şekillendiricileri sık sık kullanmak saçı kurutup kıracağından haftada 1, Kerastase, Toni&Guy gibi markaların nem maskesini kullanmak ve her duş sonrası Elseve durulanmayan bakım ürünleri benzeri kremler saçın nem ihtiyacını karşılayacaktır.

Günlük kullandığınız şampuanın içine B ve E vitamini ampülleri kırarakta saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun, sevgiyle…