Erkek Botoksu (Brotox) Nedir?

Erkek Botoksu Brotox

Erkek botoksu (brotox) son zamanların en popüler estetik uygulamalarından biri oldu. Biz de erkek botoksu hakkında tüm merak edilenleri Dr. Gönül Ateşsaçan’a sorduk.

Erkeklere özel olarak geliştirilen ”brotox” sadece yaşlı bir görüntüyü değil, aynı zamanda yüzdeki gerginlik, sertlik, üzgünlük ve endişeli olma hallerini de ortadan kaldırıyor. Erkek botoksunun popülerleşmesinin ardından yüzlerindeki ifadeleri ve yaşlılık belirtilerini kontrol altına almak isteyen erkeklerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor.

Konuyla ilgili merak edilenleri, botoks uygulamasının nasıl gerçekleştiğini ve erkeklerin yaptırdıkları diğer botoks işlemlerini Dr. Gönül Ateşsaçan‘a sorduk.

Erkek Botoksu (Brotox) Nedir?
Dr. Gönül Ateşsaçan
Dr. Gönül Ateşsaçan

– Erkeklerin botoksa yönelik talebi artıyor mu?

Dr. Gönül Ateşsaçan: Artıyor. Aşırı kırışıklık ve izlerinin olmasını istemiyorlar. Yöneticiler, çalışanlar, konuşmacılar ve liderler çok sert bir ifadeye sahip olmak istemiyorlar. Çünkü sert ve kızgın bakış hem kendilerinin hem de karşılarındaki kişilerin ruhsal durumunu etkiliyor. Daha genç ve dinamik göründükleri zaman söyledikleri cümlelerin enerjisi karşı tarafa daha iyi geçiyor. Fakat en önemli nokta doğal bir ifade olması oluyor. Doğal bir ifadeyi özellikle tercih ediyorlar.

– Hangi yaşlarda yapılmasını öneriyorsunuz?

25 yaşından sonra bile kişilerde aşırı bir mimik kırışıklığı olabiliyor. Pek çok üniversite öğrencisine, yeni çalışmaya başlayanlara alınlarında çok fazla mimik var diye ya da göz yanları aşırı mimikli diye zaman zaman yapıyoruz. Fakat genellikle 30-35’ten sonra başlıyoruz.

Fazla mimik o kırışıklıkların kalıcı olmasını sağlıyor. Burada donuk bir ifadeden de bahsetmiyoruz. Gülüş asla bozulmuyor. Özellikle beylerde bunun adı ”brotox” diye geçiyor. Brother botox. Brotox’un anlamı da şu şekilde açıklanabilir; erkek botoksunda öyle donuk ve şaşkın bir ifade olmuyor. Erkeğin bakışlarındaki çekicilik oldukça önem kazanıyor. Kaş ve göz çok yakınsa yumuk yumuk görünüyor. Kendini iyi ifade edemiyor. Bu sebeple bakışların daha dik ve sert olması için botoksun doğru noktalara uygulanması gerekiyor. Kadınlarda çekiciliği hem dudak hem de göz sağlarken, erkeklerde sadece göz sağlıyor. ”Kadınlar beni pek dinlemiyor, personel çok yaşlı algılıyor” diyenlerin bakışlarının çekici olmasını sağlamak gerekiyor.

Brotox belli noktalara yapılıyor. Asla belli olmuyor. Özellikle yöneticilere ve liderlere çok yapıyoruz. Kaş arası ve göz yanlarına yapıyoruz genellikle. Bir de doğal kaldırması için alın ve saç derisine yapıyoruz.

– Sıklığı nasıl oluyor? Genellikle hangi meslek grupları yaptırıyor?

6 ayda 1 yapıyoruz. Vitaminle de desteklersek çizgiler kalıcı olmuyor. Mezoterapi şeklinde cildin altını besliyoruz. Kalıcı kırışıklık olmasını engelliyoruz. Doğal bir görüntü oluşuyor. Parlak ve bakımlı bir cilt, iletişimi daha çekici bir hale getiriyor. Çünkü yaşlı kişinin kendine pek fazla bakmadığını düşünebiliyoruz. Fakat kişinin cildi bakımlı olunca konuşma sırasında bilinçaltımızın bize verdiği mesaj daha farklı oluyor.

Yönetici illa sert bakışlı olacak, yüzü çok çizgili olacak diye bir şey yok. Bu şekilde daha genç ve dinamik gözüküyorlar. Dikkat ederseniz şu andaki liderlerin ve politikacıların hepsinde botoks var. Hiç aklınıza gelmeyecek politikacılarda bile var. İfadelerinin daha seksi ama yumuşak olmasını sağlıyor. Olan ifadenin daha çekici bir hale geliyor. Çok işe yarıyor. Bu sayede kendine olan güveni geri geliyor.

Outdoor spor yapanlara da çok yapıyoruz. Yüzleri çok kırışıyor. Güneşten dolayı mimik kasları hemen buruşmaya başlıyor. Pilotlara çok yapıyoruz. Tekne kullananların mutlaka göz yanları ve kaş aralarına yapıyoruz.

– Erkeklerin sıklıkla yaptırdığı başka bir botoks uygulaması var mı?

Koltuk altı botoksunu da atlamamak gerek. Bazı erkekler terden dolayı kötü kokabiliyorlar, üstleri başları da kirli gözükebiliyor. Kadınlar o kadar terlemiyor ama erkeklerde durum daha farklı. Koltuk altı botoksu koltuk altındaki terlemeyi direkt engelliyor.

– Sağlıklı bir şey mi peki?

Sağlıklı, çünkü o ter kendini bir şekilde atabiliyor. Sadece koltuk altından kokuyla çıkmamış oluyor. Bu sebeple erkeklerde koltuk altı botoksunu çok yapıyoruz. Kadınlar özellikle kaş arası ve kol altı için eşlerini ya da partnerleri getiriyorlar.

– Kadınlara yapılan işlemlerden daha mı maliyetli? 

Yok, aynı. Yüz botoksunda aynı ücret alınıyor. Koltuk altı bazen biraz daha maliyetli olabiliyor. Onu da senede 1 kez yapıyoruz.

Aristo Diyeti ile Yeni Bir Yaşama Hazır Olun!