Far Paletinizi Doğru Seçin!

 

Tatile giderken yanına alacağı farların kararsızlığından makyaj çantasına bir sürü far atanlardan mısınız? O halde far paletleri tam size göre… Peki ama hangisi sizin için daha uygun?..

Piyasada her bütçeye uygun far paletleri mevcut. Kimi hazır renklerden oluşuyor, kimini ise kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Uygun fiyatlı markalardan önerebileceğim paletler Wet’n Wild Comfort Zone paleti olabilir, içerisinde 8 parlak renk mevcut ama göz makyajınız için gerekli baz renklerde, koyu renkler de içeriyor.

Yüksek fiyatlı paletlerde The Balm Meet Matte Trimony paleti 9 mat renkler içeren ve içerisinde bordodan siyaha, mordan ten rengine, baz renkler de dahil olmak üzere her göz rengine uyum sağlayan renkler barındırıyor.

Hazır paletlerde umduğu renkleri bulamayanlar için Nyx ve Mac markalarında kendi paletinizi oluşturma imkanınız da var. Far paleti yaparken ya da alırken içerisinde baz olarak kullanılabilecek bir açık renk, gölge ve derinlik için koyu renk, geçişleri yumuşatmak için de ten rengi yada kahve tonları gibi bir renk bulunmasına özen gösterin. Gerisi sizin zevkinize kalmış.

Sevgiyle