Floraiku Türkiye’de!

Dünya’da ilk defa lanse edilen ve premierinin üçüncü ayağını Türkiye Galeries Lafayette İstanbul’da gerçekleştiren Floraiku Parfümleri, gizemli ve sanata bağlı tasarımı dikkat çekiyor.

İsmini, çiçek anlamındaki Flora ve üç mısradan oluşan Haiku adındaki Japon şiirlerinin birleşiminden alan Floraiku, sanatsal dokuyu şişe tasarımlarında da yaşatıyor. Markanın sanat direktörü Clara Molloy, her parfüm özelinde yazdığı Haiku şiirlerini, kokuların şişe tasarımlarına yansıtıyor. 3 ana koku ailesi ve 2 ”Shadow”dan oluşan Floraiku parfümleri, şişe tasarımlarında, Clara’nın şiirlerinden ilhamla hazırlanan özel çizimlerle süsleniyor.

Beyaz renk, çay bazlı kokuları, mavi renk çiçek bazlı kokuları ve siyah renk, tütsü bazlı kokuları temsil ediyor. Kırmızı renkteki Light ve Dark Shadow’lar, tüm parfüm aileleriyle birleştirilebiliyor ve bambaşka bir koku yaratılıyor. Her bireyin aydınlık ve karanlık bir tarafı olduğunu savunan, markanın kurucusu John Molloy, ” Kendinizi o gün ait hissettiğiniz modu, Shadow’lar sayesinde dilediğinizce yaşabilirsiniz.” diyor.

Uzakdoğu esintileri ve sanatın parfümü Floraiku, yalnızca Galeries Lafayette İstanbul ve Harvey Nichols mağazalarında!