Gelin Makyajının İncelikleri…

 

Yaz ayları yaklaşmışken 2017 gelin makyajı trendlerini ele almak isterim. Gelin makyajında bu sene de soft renkler modasını koruyor. Gelinliğin masumluğunu gölgeleyecek, abartı, koyu ve fosforlu renklerden uzak durmak, sade ama göz alıcı makyaj tercih etmek her daim trend.

 Göz makyajında mürdümler, fümeler, altın tonları hakimken, kuyruklu eye-liner ve takma kirpiklerle tamamlanan göz makyajı ön planda. Ten makyajında boyunla fark yaratmayacak şekilde seçilen fondöten ve hafif bir allık yeterli olacaktır. Tabii ki yüzü boyutlandırmak için kontür uygulamasını atlamamak gerekir.

2017’nin en trend uygulaması olan highlighter uygulaması gelin makyajında da vazgeçilmez. Ama dozunu iyi ayarlamak gerekiyor ki abartı görüntü ortaya çıkmasın. Ruj seçiminde ise hafif pembeler, şeftali tonları, nude tonlar sade ama fresh görüntüyü tamamlayacaktır.

 Bu özel günde makyajın tüm gün kalıcı olması için yüze ve göze makyaj öncesi baz uygulaması ve makyaj üzerine sabitleyici sprey sıkmayı unutmayın. Makyajı bitirdik ama tırnakları atlamayalım, gelinliğe en çok yakışan french ojeler tırnakları temiz ve bakımlı gösterecektir.