Güneş Lekelerinden Bu Maskeyle Korunun!

Güneş hepimizin değerlisi! Bir de şu bitmez tükenmez zararlı etkileri olmasa… Kimi alerji yaşar güneşten, kiminin cildi yanar susuz kalır, kimininse tüm cildini lekeler kaplar. İşte size evde kolayca uygulayacağınız bir güneş lekesi maskesi. Uygulayın, farkı görün. Sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın…

Güneş lekelerinin oluşumunu engellemek ve oluşan lekeleri gidermek için antioksidan vitamin ve mineraller bakımından zengin besinlerle doğal maskeler yapılabilir. Evde kolayca hazırlanabilen bu maskelerden sizin için seçtiğimiz ise soya fasulyesi ve domates ile yapılan güneş lekesi maskesi. İşte hazırlanışı:

Bir gün öncesinde ıslatıp beklettiğiniz iki yemek kaşığı soya fasulyesini, 20 dakika boyunca hafif kiremit kırmızısı rengini alana kadar kaynatın. Soya fasulyesini ılımaya bırakıp bir adet domatesi küçük küçük doğrayın. İki yemek kaşığı yulaf ezmesi ve ılımış olan soya fasulyesi suyunu doğranmış domatesin üzerine ekleyip tümünü püre kıvamına gelene kadar ezin. Ortaya çıkan karışımı, cildinizdeki lekeli bölgenin tamamına uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin.