İşte Bu Yazın Makyaj Trendleri!

 

İşte bütün kış beklediğimiz yaz kapının eşiğinde! Güneş, deniz ve sıcak enerjiler… Peki ya yaz makyajından ne haber?..

Bu yıl makyajda en göze çarpan trend yüzü boyutlandırma ve aydınlatma. Özellikle elmacık kemiklerinin aydınlatılması, burun, yanak ve alın boyutlandırma artık günlük makyajda bile sıkça tercih edilen uygulamalardan.

Göz makyajında bu sene bordolar, buğulu görüntüyü sağlayan siyahlar ve kahveler trendken, dudak makyajında ise mat tonlar gündemde. Ruj tercihlerinde kırmızılar ve bordolar gece makyajının vazgeçilmezi olurken nude tonlar ise gündüz makyajında trend haline gelmiş durumda.

Ten makyajında bu sene bronz tenler yerine aydınlık ve canlı görünen tenlerin trend olduğunu söyleyebiliriz. Yani ten renginde seçilen föndoten bu senenin ön plana çıkan trendlerinden.

Kaşlarda ise bu senede kalın ve düz kaş modası devam ediyor. Son dönemde kaşları doldurmak için kaş farları yerine çok daha doğal görünen kaş maskaraları oldukça trend olmuş durumda.

 Genel olarak ifade etmek gerekirse; yok gibi görünen makyaj 2017’nin trendi. Sağlıklı, canlı ve parlak ama yok gibi görünen bir ten makyajı, bordolar yada buğulu gözlerle vurgulanan bakışlar ve nude tonlarda geri plana atılan dudakların trend olduğunu söyleyebiliriz.