Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekli?

 

Yüzümüz biz kadınların vitrinidir ve bu vitrini doğru ve güzel şekilde sergilemek için de makyaj yapıyoruz, peki ama makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Öncelikle makyaj yapmadan önce cildimizin ve göz çevremizin temiz olmasına ve çok iyi şekilde nemlendirilmiş olmasına dikkat etmeliyiz. Haftada 1 gün peeling yaparak tenimizi ölü hücrelerden arındırmalıyız ki ten makyajı pul pul durmasın.

Makyaj yapmaya göz makyajından başlamak olası far dökülmelerini teninizden kolaylıkla çıkarmanızı sağlar. Fondöten sürdükten sonra gözünüzden teninize dökülen farı temizlemek oldukça sıkıntılı olacaktır.

Göz makyajında ise önce iyi bir baz hazırlamak gerekir. Göz çevresindeki renk eşitsizliklerini gidermek için kapatıcıyı göz kapağına da mutlaka uygulamak gerekir.

Farınızı mümkün olduğunca iyi şekilde bir karıştırma fırçası yardımıyla dağıtmak daha doğal bir görüntü verecektir. Ne kadar çok karıştırırsanız o kadar doğal bir görüntü elde edersiniz.

Eğer gözleriniz büyükse göz içinize çekeceğiniz siyah kalem gözleri daha küçük gösterecektir.

Allık uygularken bütün yanağınıza değil de elmacık kemiğinizin bir iki parmak gerisinden kaş hizasına doğru geniş bir c çizmek çok doğal bir görüntü verir.

Kontürleme yapacaksınız saklamak istediğiniz bölgelere koyu, ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere ise açık renklerle uygulama yapmalısınız.

Dudakları önce rujunuza uygun bir dudak kalemi ile doldurup ardından rujunuzu uygularsanız hem ruju taşırmadan daha rahat sürebilirsiniz hemde rujunuz daha kalıcı olur.

Unutmayın makyajda kurallar ve teknikler vardır ama önemli olan sizin zevkinizdir. Her doğru uygulama her zevke hitap etmeyebilir, bunun için yüzünüzü iyi tanımalı ve mutlaka deneyerek kendi zevkinize uygun olan makyaj tarzını bulmalısınız.