Mucize Aloe Vera’da!

 

Günümüzde gerek sağlık gerekse güzellik reçetelerinin vazgeçilmezlerinden olan Aloe Vera, adeta birbirinden farklı meziyetleri kendisinde toplayan mucizevi bir bitki! İşte Aloe Vera’nın pek çok faydası arasından sizin için seçtiklerimiz…

Ağızdaki yaraları iyileştirir

Aloe Vera ağızda oluşan yaralar için bire birdir. Posası ülser, dişeti iltihabı ve stomatit denen ağız içi iltihaplarını birkaç basit adımda giderir. Ezip ağıza sürülmek suretiyle iyileşme sağlayan bitkinin yarayla temas ettiğinden emin olunmalıdır.

Cildi tedavi eder

Aloe Vera’nın özel kullanım alanlarından birisi de cilt bakımıdır. İyileşme süreçlerini belirgin olarak hızlandırdığı ve yara etrafındaki kan dolaşımını artırdığı için özellikle yara ve yanıklarda kullanılır. Bunun yanısıra, cildi UV ışınlarından korumada da büyük rol oynar.

Bağırsak sorunlarını yok eder

Mide yanması ve hazımsızlık sizin için de dert ise, size önerecek özel bir tarifimiz var: Portakal suyu, bal, bir çorba kaşığı aloe vera ve bir bardak suyu karıştırın. En iyi sonucu almak için her gün kahvaltıdan önce için. Bağırsak problemlerinizin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Kabızlığı yok eder

Aloe Vera özsuyu ishal oluşturarak bağırsakları temizlemek ve vücudu arındırmak için önerilir. Ancak sık kullanıldığında bağırsaklardaki etkinliğini kaybedeceğinden sürekli kullanımı sakıncalıdır.

Selülit oluşumunu azaltır

Dermatolojik faydaları saymakla bitmeyen Aloe Vera’nınvücutta selülit oluşumunu yavaşlattığı ve azalttığı gözlenmiştir. Düzenli beslenme ve sporla desteklendiğinde selülitten kurtulma olasılığınız daha da yükselir.

Saçlar için faydalıdır

Cildi güneşten koruyan Aloe Vera bitkisi, aynı şekilde saçları güneşten ve kafa derisini UV ışınlardan korur. Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici gibi günlük saç yıpratıcı etkenlerden, yağmurdan, kuruluktan saçı korur ve daha parlak ve daha ipeksi olmalarını sağlar.

Akne oluşumunu önler

Aloe Vera içerdiği iltihap sökücü özellikleri sayesinde akneye karşı olağanüstü bir ilaçtır. Aloe Vera içerikli bir sabun, krem ve losyonu sabah akşam kullandığınızda bu sadece sivilcelere iyi gelmekle kalmaz, yüzünüzde biriken yağ miktarını da kontrol eder. Aynı şekilde sivilceleriniz üzerine süreceğiniz Aloe Vera jeli şişliği azaltacaktır.

Kepeği yok eder

Saçları Aloe Vera ile yıkamak derideki kepeği kolayca uzaklaştırır. Bunun için tek yapmanız gereken ise, kepeği tamamen uzaklaştırmak için saçınızı taramaktır. Birkaç uygulama sonrası fark kolayca hissedilir.

Stresi azaltır

Kafa kaslarını gevşeten anestezik özelliklere sahip olan Aloe Vera, baş bölgenize ya da saç altı kafa derisine uyguladığınız masajda etkili olur. Stresi fark edilir biçimde azaltır.