Rıfat Yüzüak “Sil Makyajını” Diyor!

 

Ünlü make-up artist ve makyaj ustası Rıfat Yüzüak, ilk kitabı “Sil Makyajını” ile makyaj sanatının tabularını yıkmaya hazırlanıyor. Makyaj hakkında bilinen her şeyin yeniden şekillendiği bu kitabın sayfalarında doğru makyaj yapmanın ipuçlarından yepyeni bir siz yaratmaya kadar tüm ayrıntılar var.

Kariyerine başladığı günden bu yana “binlerce” farklı yüze makyaj yapan make-up artist Rıfat Yüzüak, ‘Öncelikle kendimizi beğenmeyi ve sevmeyi öğrenmeliyiz’ diyor ve ekliyor; “Kendimize gerçek anlamda değer verip bu bilinçle hareket ettiğimizde, kendimizi olduğumuz gibi sevip beğendiğimizde ve de gerçekten bu şekilde mutlu olmayı başardığımızda artık kendimizi gizlemek ve değiştirmek için hatalar yapmıyor olacağız. Aynada gördüğünüz yüzü makyajla saklamak değil, beğendiğiniz güzelliğini daha da ortaya çıkarmak için renklendireceksiniz. İzin verin bedeniniz ışıldasın.”

“Peki, makyaj yapmak bu kadar kolaysa neden kadınlar hala makyaj yapamıyor?”

Bu kritik sorunun yanıtını makyajda değil, doğru makyaj bilincine ulaşamamakta aramak gerektiğini belirten Yüzüak; “Kızlar makyaja on beş yaşında başlasa, otuzlarında plastik makyaja girer ve kırkında neredeyse ufak çaplı ürün üretimi yapacak kıvama gelir. Peki, siz neden hala profesyonel makyaj yapamıyorsunuz? Demek sizi yanıltan, yanlışa iten bazı unsurlar var. Tek bir bedenimiz var ve bizim için en güzeli, en eşsizi o olmalı. Kendinize böyle yaklaşıp, böyle davranmalısınız ki makyajla ilgili seyriniz de yoluna girsin. Megalomanlığı değil kendinize gerçek değerini vermenizi öneriyorum.”…