Somon DNA; Sıkı, Parlak ve Aydınlık Bir Cilt İçin…

 

Son zamanlarda cildiniz matlaştı, rengini ve dokusunu değiştirdi diye mi üzülüyorsunuz? Daha parlak, ışık saçan ve pürüzsüz bir cilt mi hayal ediyorsunuz? Somon DNA belki de sizin için doğru bir seçenektir, kim bilir?..

Ciltte kolajen üretiminden sorumlu olan hyaluronik asit, cilt bakım ve onarımı bakımından gerçek bir mucize. Hyaluronik asit, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA ile birleştiği zaman ortaya benim gençlik aşısı dediğim bir bileşik çıkıyor. İnsanların parladığını fark edebilmeniz çok normal, çünkü bu bileşik ciltte hücre yenilenmesini sağlıyor. Zamanın etkisi, zararlı güneş ışınları, çevre kirliliği gibi nedenlerle yıpranan cilde kendini yenileme fırsatı veren Somon DNA aşısı, iki aşamalı bir uygulama. Önce hyaluronik asitle cilde nem kazandırılarak sağlıklı bir temel oluşturuluyor. Daha sonra, insan DNA’sıyla aynı kimyasal yapıya sahip somon DNA’sı deri altına uygulanarak cildin protein eksikleri tamamlanıyor.

Nasıl Uygulanıyor?

Cerrahi uygulama olmadığı için, yüze sadece anestezik bir krem sürerek gerçekleştiriyoruz. Cildin kremle uyuşmasını sağladıktan sonra aşıyı küçük aralıklarla derinin orta tabakasına zerk ediyoruz. Uygulama sonrasında hastalarımız günlük hayatlarına hiçbir sorun olmadan devam edebiliyor. Seans aralıkları kişinin ihtiyaçlarına göre değişen Somon DNA aşısı, 3 ila 6 seans sürüyor. Senede iki kez düzenli olarak uygulanacak kür ise sonuçların daha kalıcı olmasını sağlıyor. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller ve vücudun sarkma yaşanan bazı bölgelerinde kullanılabilen uygulama, pek çok ihtiyaca da yanıt veriyor:

– Yaşlanma ve kırışıklıkların giderilmesi

– Kuru, ince, hassas ciltlerde kolayca oluşan göz kenarı kaz ayaklarının giderilmesi

– Cilde ekstra canlı, parlak ve esnek bir görünüm kazandırılması

– Özellikle güneş, sigara gibi dış etkenlele bozulan cildin onarılması

– Yaşı en çok ele veren alın çizgileri

– Ağız kenarı çizgileri ve göz altı torbaları

– Kırışıkların henüz oluşmadan önlenmesi

Dolgu, botoks ve lazer gibi yöntemlerle kombine edilerek birlikte uygulanabilen Somon DNA aşısı, cildimize böyle genç bir pırıltı verdiği sürece, daha uzunca bir süre en popüler uygulama olacak gibi görünüyor.

*Değerli bilgileri için Dr. Levent Türbedar’a teşekkürlerimizle.