Alberto Guardiani İstanbul’daki İlk Mağazasını Açtı

 

Alberto Guardiani İstanbul’daki ilk mağazasını geçtiğimiz günlerde Akasya Alışveriş Merkezi’nde açtı. İstanbul’daki ilk Alberto Guardiani mağazası, gelenekle modernliği uyumlu bir şekilde dengeleyen yeni bir konseptle tasarlandı. Klasik ve modern, spor ve şık gibi zıtlıkları kimliğinde barındıran markanın İstanbul’daki yeni konsept mağazası da bu tür ikilikleri yansıtıyor.

Mağazanın projesi ve mobilyaları Giacomo Ortenzi’nin Ossigeno adındaki stüdyosu tarafından tasarlandı. Tanınmış İtalyan tasarımcı Vico Magistretti’nin imzasını taşıyan üç koltuk ise Ortenzi’nin tasarımlarıyla birlikte markanın İtalyan geleneğini ve mirasını mağazaya taşıyor.

Dekorasyon unsurlarının zıtlıkları, mağazanın yerleşim planında sürekli kıyaslamalarla karakterize ediliyor. Raflar ve çerçeve, nişler, kitaplıklar ve kutular gibi unsurlar işlevsel düzeyde de ikiliği devam ettiriyor. Mağazanın içindeki iki satış alanı farklı olmakla birlikte benzersiz tasarımlarıyla bir bütünlük oluşturuyor.

Aynı ikilik, görsel olarak da uygulanıyor. Altın rengi ve siyah, ahşap ve çelik, deri ve ahşap kombinasyonları farklı malzemeleri aynı kuralla bir araya getiriyor. Mağazada Alberto Guardiani ve Guadiani Sport markalarının tüm kadın ve erkek ayakkabı modelleri satışa sunuluyor…