Levı’s® İkonik 501®’İ Özel Belgesel Gösterimiyle Kutladı

 

501 efsanesi boşu boşuna oluşmadı! İkonik olmak hiç de kolay değildi. Ardında ciddi bir öyküleme vardı… Geçtiğimiz yüzyılın en önemli moda simgelerinden olan Levi’s® 501®‘in kültürel bir fenomene dönüşme hikâyesi, “The 501® Jean: Stories of an Original” belgeselinde anlatıldı.

1873 yılından bugüne tasarladığı her koleksiyonla jean tutkunlarının dikkatini çeken Levi’s®,  dünyanın en çok giyilen jean’i 501®’i Didem Soydan ve Umut Eker ev sahipliğinde Hole Academie’de gerçekleşen özel belgesel gösterimiyle kutladı.

“The 501® Jean: Stories of an Original” orijinal 501® serisinin kültürel geçmişini ve etkileşimlerini etkileyici bir dille anlatıyor. Sağlam ve zamansız duruşuyla hala ilk günkü güncelliğini koruyan ikonik model, günümüzde de modern zamana ilham veren dizaynı ile stilinde öncü olmaya devam ediyor.

20 Mayıs 1873’de Levi’s® insanların giyim tarzını sonsuza kadar değiştirecek olan “jean”i yarattı. 100 yıldan fazla süre boyunca 501®; giyildi, yırtıldı, onarıldı, biçimlendirildi ve günümüze kadar her tarza uyum sağladı. Nesiller boyunca işçilerden rock yıldızlarına kadar kendini ifade etmek isteyen herkes tarafından tercih edilen 501®, tarz görünmek isteyenlere ilham veriyor. Yıllar içinde hayranlık uyandıran kıyafetlerden biri olan ikonik jean, tüm dünyada stil ikonu olmaya devam ediyor.