R • C U T; Abartısız Şıklık

r cut

 

Tasarımcı Ela Batur, çocukluk hayali olan R • C U T markasını Nişantaşı’ndaki şık mağazasında hayata geçirdi. “Kadını şık yapan abartılı giysiler değil, sadelik, detaylar ve tavırladır” diyen genç modacı; maskülen, minimal ve modern markasıyla kadınlara özgüven kazandırıyor…

Abartısız

Maskülen, minimal ve modern bir marka olan R • C U T’un en belirgin özelliği sadeliği ve titizliği önemsemesi… Daha çok soğuk renk skalasına sahip bir koleksiyon yaratmayı hedefleyen tasarımcı, kadın giyiminde abartıyı minimuma indirgeyerek, özgün kesimler ve sıra dışı tasarımlara imza atıyor. Böylece kadınlara kendilerini özgüvenli hissettirmeyi, kadınsılık anlayışını maskülen bir tarz ile harmanlamayı hedefliyor.

Ela Batur; kadının güçlü kimliğini giysilerindeki yoğunluktan ziyade, sade parçaları, aksesuarları, kendi fiziksel güzelliği ve tavrıyla tamamlayarak ön plana çıkarması gerektiğini savunuyor. Kendi oluşturduğu koleksiyonun yanı sıra talebe göre çizgisi doğrultusunda kişiye özel tasarımlar da yapıyor. Çizgisinden ödün vermeyen R • C U T, her sezon müşterilerine yeni keyifler sağlıyor.