Salvatore Ferragamo; Yine Yeni Yeniden…

 

Gün geçmiyor ki birbirinden özel dünya markaları ortak bir koleksiyona imza atmasın sevgili moda severler. Bu kez İtalyan modası için güçlerini birleştiren Salvatore Ferragamo ve Sara Battaglia çok özgün bir kapsül koleksiyonuna imza atıyorlar…

İtalyan çanta tasarımcısı Sara Battaglia ile yaptığı yeni işbirliği ile başarılı kapsül deri aksesuar koleksiyonu sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor. Ustalıkla harmanlanan farklı kombinler, geometrik desenlerin eşlik ettiği yuvarlak hatlı formların modern tasarımlarla birleştirildiği, Sara Battaglia 2017 Fall-Winter kapsül koleksiyonu, Ferragamo’nun klasikleşen çarpıcı çantalarındaki cazibeyi yeniden yorumlayarak modern kadının tutkuları ile buluşturuyor.

Koleksiyonda yer alan altı farklı stilden en belirgin olanları ise Ferragamo’nun klasikleşen “zigzag” motifleri ve markanın “Gancio” amblemi oluyor. Farragomo’nun, 2016-2017 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’ndan beri tasarım repertuarından yer alan “zigzag” damgası Battaglia’nın renklere geometrik ikonlarla yaptığı dokunuşları, taze tavrı ve feminenliği ile koleksiyonda yeniden  şekilleniyor.

Patchwork tekniğinden ilham alan “Zigzag” motifleri koleksiyonda farklı çanta modellerinde yer alırken, her çantayı zenginleştiren kürk aksesuarla koleksiyonun tamamlayıcısı oluyor. Sara Battaglia işbirliği ile hazırlanan koleksiyon Ferragamo’nun üstün el işçiliği ve efsaneleşen lüks dokunuşlarını Battaglia’nın yaratıcılığı ile birleştiriyor.