Salvatore Ferragamo’dan Yeni Koleksiyon: Refracted

Ayakkabı tutkunları ve hatta yüksektopukseverler, bu haberimiz sizlere gelsin… Ayakkabı modasının özel isimlerinden Salvatore Ferragamo yepyeni koleksiyonuyla karşımızda. Yaşadığımız dünyanın zengin çeşitliliğini yansıtan “Refracted” koleksiyonu 2019 Sonbahar/Kış sezonuna damga vurmaya hazırlanıyor. Markanın kreatif direktörü Paul Andrew’un tasarladığı Refracted ayakkabı koleksiyonu birbirinden özel beş farklı modelden oluşuyor, ortak noktaları ise “Refracted” topukları!..

Bu yenilikçi, ultra hafif ve dayanıklı bir plastik malzemeden üretilen topuklar 3 farklı boyutta tasarlanmış. (1 cm – 5,5 cm – 8 cm) “Refracted” ‘ın geçmişi Salvatore Ferragamo tarafından tasarlanan 1939 Sütun topuğuna ve çiçek topuğuna dayanıyor. Bu topuklar, düzensizlik ve çeşitliliğin güzelliğini sergilemek için tasarlanmış. Refracted topuklara her baktığınızda size bambaşka görünebilir. Unutmayın; bu onun kusurunu değil, gücünü göstermeyi amaçlıyor.

Refracted ayakkabılarının ilk koleksiyonunda çeşitli renk yelpazeleri, kumaşlar ve beş stil yer alıyor; napa, süet, rugan ve kristal işlemeli ipek saten. Bu cesur kumaşlar, çok çeşitli ayakkabı seçimlerinin temelini oluşturuyor. “Refracted” dünyanın değişken ve çeşitli motiflerini yansıtarak dikkat çekiyor. Bizden söylemesi…