Trend Alarmı: 2020 Yaz

2020 Yaz Trendleri

2020 yazı beklediğimiz gibi gelmemiş olabilir ancak yaz modası her zamanki gibi capcanlı. Belki de çoğumuz için şehirde geçecek bu yazda doğal renkler ve dokuları göreceğiz. Gün batımı renkleri olan kırmızı, lila, turuncu, sarı ve toprak renkleri bu sezon öne çıkıyor. Bu yazın trendlerinde bir geçmişe özlem var; özellikle 60ların bohem stili. Gündemdeki olayları göz önünde bulundurursak barış ve sevgiyi sembolize eden bu zamanların modasının tekrar trend olması şaşırtıcı değil.

İddialı giyim parçaları değil, orjinal aksesuarlar bu sezonun gözdesi. Bazı anahtar parçalar ile siz de bu trendleri uygulayabilirsiniz.

Bez Ayakkabılar

Spor ayakkabı modası devam ediyor. Yaz geldiğinde yerini bez ayakkabılara bırakan bu trend özellikle rahat olmayı sevenler için iyi haber. Vans, Converse gibi markaların en klasik modelleri her türlü kıyafet ile kombinlenebilir.

Baget Çantalar

Özellikle 90larda çok sevilen bu minik çantalar yine modanın gözdesi oldu. Çok farklı materyaller ile karşımıza çıkıyorlar, naylon, plastik, deri veya kumaş. Özellikle akşam gezmeleri için ideal.

Oversize Çantalar

Bu yıl çanta boyutlarının ortası yok gibi. Ya dev gibi ya küçücük boyutlarda karşımıza çıkıyorlar. Çantanızda her şeyi bulundurmayı seviyorsanız bu modeller en iyi arkadaşınız olmalı. Özellikle plajda ve seyahatte ideal olan bu çantalar bu yıl çok farklı modellerde karşımıza çıkıyor.

Sandaletler

“Gladyatör sandaletleri” diye bilinen ipli sandaletler bu yazın gözdesi. Özellikle şehir yaşamına uygun kalın tabanlı modelleri çok göreceğiz. En moda renkler ise yine şehire uygun; koyu kahverengi ve siyah.

Organik Dokular: Hasır, Kemik, Mercan

Bu trend bu yıl peşimizi bırakmayacak. Doğaya dönüş temasından doğan bu tarz her türlü giyim ve aksesuarda kendini gösteriyor. Kemik küpeler, gözlükler, tokalar ve hasır çantalar, şapkalar bu yaz çok moda. Pırıltıları, sentetik dokuları bırakıyor, daha az işlenmiş dokulara ve renklere geri dönüyoruz.