Vajinanıza ve Cinsel Hayatınıza İyi Gelecek 10 Yiyecek

Sağlıklı bir vajina, aynı zamanda mutlu ve kaliteli seks demektir. Tahmin edebileceğiniz üzere, mutlu seks de sağlıklı vücuttan bağımsız bir şey değildir. Bu sebeple, kadınların daha mutlu olduğu ve partnerleri tarafından daha çok mutlu edildiği bir seks yaşamı için vajina sağlığına iyi gelen yiyecekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirmesi gerekmektedir. Sizleri daha güler yüzlü kılmak adına vajinanızı mutlu ve sağlıklı hale getirecek yiyeceklerin listesini özenle hazırladık.

İşte vajina sağlığınıza iyi gelecek ve yüzünüzü güldürerek sonlanacak seksler için 10 yiyecek;

Kızılcık Suyu: Kötü bakterilerle savaşan asit bileşenleri içeren kızılcık suyu, idrar yolu enfeksiyonlarını önlemenize ve sindirim sisteminizi rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Ancak, avantajlardan yararlanmak için doğal şekilde üretilmiş ve ilave şeker eklenmemiş ürünleri tercih etmelisiniz.

Yoğurt: Vajinanızın sağlıklı pH seviyelerini koruyabilmesi için ihtiyaç duyduğu iyi bakterilere sahiptir. Fakat her yoğurt aynı etkiyi göstermemektedir. Özellikle canlı ve aktif probiyotiklerin olduğu yoğurtlar daha etkili sonuçlar verebiliyor.

Tatlı patates: İçerdiği A vitamini, vajinal ve uterus duvarlarının sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Canlı ve enerjik kalmanız için gereken hormonları üretmenize yardımcı olur.

 

 

Sarımsak: Güçlü bir antimikrobik olduğu bilinmektedir ve özellikle çiğ olarak yendiğinde maya enfeksiyonlarıyla savaşmaya yardımcı olacağı söylenmektedir.

Avokado, elma ve keten tohumu: Hepsi birçok nedenden ötürü oldukça sağlıklı yiyeceklerdir. Fakat özellikle vücudunuzdaki yağlanmanın doğal ve dengeli bir şekilde ilerlemesini sağlaması çok önemlidir.

Badem ve kabak çekirdeği: Adet döngüsünü normalleştirebilen ve hormonları düzenleyen çinko bakımından oldukça zengindirler. Çinko aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirmede ve ruh halinizi dengeye kavuşturmada oldukça yardımcı olacaktır.

 

Acı biber: Kan dolaşımını iyileştiren ve sinir uçlarını uyaran kapsais içerirler. Kapsais, biberin acı olmasını sağlayan maddedir. Bu madde, özellikle cinsel ilişki esnasında kadının uyarılmasını ve aldığı zevki artırması için oldukça yararlıdır.

Kivi, portakal ve yeşil biber: Cinsel sağlığınızı bozan serbest radikalleri ortadan kaldırarak, seks yaşamınızın sürekliliğini sağlayacak olan C vitamini ile doludurlar.

 

 

 

Bitter çikolata: Yüksek flavonoid türü, harika bir antioksidan kaynağıdır. Günde en az bir kere bitter çikolata yiyen kadınların cinsel isteklerinde artış yaşanmaya başlar. Çikolata aynı zamanda magnezyum (sinirleri yatıştırır), metilksantinler (libidoyu arttırır) ve dopamin (iyi hissettirir) üreten bir amino asit olan fenilalanin bakımından da zengindir.

Kırmızı Şarap: Libidonuzun azaldığını fark ettiyseniz, kırmızı şarap için. Journal of Sexual Medicine araştırmasına göre, bir veya iki bardak şarap içen kadınların içmeyen kadınlara kıyasla cinsel isteğinde artış olduğu gözlemlendi. Bu kadar faydalı olmasının nedeni zengin bir antioksidan kaynağı olması. Kandaki nitrik oksit üretimini tetikliyor, arter duvarlarını gevşetiyor ve kan akışını artırıyor. Aynı zamanda, yüksek flavonoid içeriği yumurtalık kanserinin önlenmesine yardımcı oluyor.

”Tüm bunlarla uğraşacak zamanım yok, daha kolay bir yolu yok mu?” diyenler için de önerimiz bulunmakta. Listedeki yiyeceklerin çoğu günlük rutinimizde kolay kolay yer bulamayabilir. Özellikle vitamin ve mineral açısından zengin meyvelerin daha az regl sancısı, daha iyi bir cilt ve daha kolay orgazm için günlük beslenme rutininin içerisinde kesinlikle yer alması gerekiyor. Bu tarz yiyecekler; serçe parmağınızdan, beyninize kadar tüm vücudunuza iyilik ve sağlık getiriyor.

Kaynak: Bedsider, Eat This, Not That!