Pera Müzesi’nde Babalar ve Çocuklara Özel Atölye!

 

Pera Eğitim, Babalar Günü’nü “Babamın Kravatı Benden” adlı atölye ile kutluyor. Çocuklara babalarıyla müzede keyifli bir gün geçirme fırsatı sunan atölyenin yanı sıra, Pera Café ve Artshop’ta bugüne özel indirim uygulanıyor.   

Pera Eğitim, Babalar Günü’nde tüm çocukları babaları ile birlikte müzede keyifli bir gün geçirmeye davet ediyor. Metin ve imge arasındaki ilişkiye ışık tutan “Çiftdüşün: Çiftgörü” sergi turu ardından atölye çalışması ile devam eden program, kavramsal sanata odaklanıyor. Katılımcılar, Sanatçı Alexeev’in tasarladığı “İkonostasis Kravatı” adlı eserindeki rengarenk kravat desenlerini inceledikten sonra, karton, keçe, eva veya kumaş parçaları gibi farklı malzemeler kullanarak hayvan veya doğa temalı sıradışı kravatlar tasarlıyor. “Babamın Kravatı Benden” atölyesi, 18 Haziran Pazar günü 4-6 yaş grubu için 13.00 – 14.30, 7-12 yaş grubu için 15.00 – 16.30 saatleri arasında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Artshop ve Pera Café’den % 20 İndirim 

13-18 Haziran haftasında Pera Müzesi Artshop’dan kişisel aksesuar ve yayın alışverişi yapmak isteyenlere özel %20 indirim imkânı sunuluyor. Pera Müzesi Dostluk Kartları ise bu haftaya özel %25 indirimle sahiplerini buluyor. Pera Café’de soluklanmak ve nefis lezzetlerini tatmak isteyenlere ise %20 indirim uygulanıyor.

“Babamın Kravatı Benden” etkinliğine baba ve çocuk birlikte katılabilir.

Detaylı bilgi için: egitim@peramuzesi.org.tr