CESUR VE GÜZEL KADINLAR BURAYA…

Özel kimyasallarda dünya liderlerinden biri olan Clariant, kişisel bakım sektörü için ilham verici trend rehberi BeautyForward®’ı Paris’te düzenlenen ve kişisel bakım ürünleriyle ilgili dünyanın en önemli ticaret fuarlarından biri In-Cosmetics 2016’da yayınladı.

Kişisel bakım sektöründe inovasyona dayalı son gelişmeleri tetikleyecek yeni trendlerin açıklandığı BeautyForward rehber yayınında, sosyal ve kültürel eğilimlerin şifrelerini çözecek farklı bir tanıma yöntemiyle kişisel bakım sektöründe etkisini hissettirecek dört tür tüketici portresini; bakımlı, sade, cesur ve güzel şeklinde tanımlıyor.

Clariant’ın ICS (Endüstriyel ve Tüketiciye Özel Ürünler ) Departmanı Başkanı Christian Vang BeautyForward® trend rehberi ile ilgili yaptığı açıklamada “Yeni trend rehberimizle, müşterilerimizin yenilikçi ürünler geliştirmelerine esin kaynağı olmayı ve kendi inovasyon çizgimizi şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Sürdürülebilirlik ve inovasyonda lider olma iddiamızı devam ettirebilmek için, takipçi olmayı bir kenara bırakıp, modayı belirleyerek, piyasadaki eğilimleri ve müşteri gereksinimlerini yakından tanımak zorundayız” şeklinde konuştu.