KADINLAR DİKKAT! HİJYENİK PED TARİH OLUYOR!

regl külodu

Dünyanın binbir bölgesinde yaşan pek çok kadın ortak sorunlar üzerinde kafa yoruyor. Bilim adamı kelimesi çoktan tarihin tozlu yapraklarına gömüldü. Kadınlar ciddi anlamda bilimle uğraşıyor. İşte bu özel haber de Amerikalı üç mucit kadının geliştirdiği ‘regl külotu’ ile ilgili. Devrim niteliğindeki bu icat ile hijyenik pedlerin ve tamponların tarihe karışmaları an meselesi…

Mucit kızkardeşler Radha-Miki Agrawal ve dava arkadaşları Antonia Dunbar, toplumda yüzyıllardır leke ve kirlilik belirtisi olan reglin kaderini değiştirmek için yola çıkmışlar. Mensturasyon döneminin kadın anatomisinin en doğal hallerinden biri olduğunu savunan feminist mucitler, geliştirdikleri ‘THINX’ isimli ürünle kadınlar için yepyeni bir dönem başlatıyor.

Regl döneminde, konforsuzluk ve tuhaf bir “utanma” duygusuyla boğuşan kadınların bu rahatsızlıklarına son vermeyi hedefleyen ‘THINX’ isimli külot, kendinden emici özelliği sayesinde hijyenik ped ve tampon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu birbirinden zeki üç kadının adına Quad TECH dedikleri patentli teknoloji 3-6 kaşığa kadar olan sıvıyı emebilme özelliğine sahip. Biri antibakteriyel, biri sıvı emici ve diğer ikisi ise leke önleyici olmak üzere toplam 4 katmanın bulunduğu THINX külotlarda farklı ihtiyaç ve zevklere uyan pek çok model seçeneği de sunuluyor.