İşte Victoria Beckham’ın Pırıltılı Cildinin Sırrı!

 

Cildimiz bizim en özel giysimiz sevgili Bigoody’ciler… Gözümüz gibi baksak yeridir hani… Kimilerimiz bakıyor da hatta! Ama bazı özel ciltler var ki, imrenmemek elde değil. Victoria Beckham da bu şanslı kadınlardan biri. Cildi her zaman parlak ve canlı. Peki sırrı ne, biliyor musunuz?..

Günlük cilt bakımının olmazsa olmazlarını biliyor olabilirsiniz: Temizlemek, nemlendirmek ve güneş koruyucu kullanmak. Ama konu cildinizin parlaklığını korumak olduğunda vücudunuza aldığınız şeylerin cildinize sizin tahmininizden çok daha fazla yardımcı olduğunu bilmelisiniz. Cilt bakım gurusu dermatolog Nicholas Perricone ve sanat dünyasının bazı ünlü isimleri temiz beslenmenin (clean eating) cildinizin parlaklığını arttırdığı iddia ediyorlar. Çılgınca bir düşünce gibi mi geliyor? Belki… Bu çılgınlığa katılan ünlülerden biri de Porter Magazine’e konuşan Victoria Beckham. Temiz beslenme tutkunu Beckham, dermatolog ve diyetisyeninin de etkisiyle özel bir cilt diyeti uyguluyor ve hergün somon yiyor. Evet, hergün!

Somon Mucizesi

“Sağlıklı bir yaşam tarzının ne kadar önemli olduğunu yaşlanıncaya kadar anladığımızı sanmıyorum. Güneş kremi sürmenin, bolca su içmenin, cildi temizlemenin, havalandırmanın, nemlendirmenin, vitamin almanın ve doğru beslenmenin hayati önemini çok sonra kavrıyoruz.”  Avokado, kabuklu yemişler, tohumlar, somon gibi besinlerden alınan iyi yağları çokça tükettiğini dile getiren Beckham; “Ben Los Angeles’ta harika bir dermatolog olan Dr. Harold Lancer’le görüşüyorum.  Onu yıllardır tanıyorum ve diyebilirim ki kendisi benim cildimi adeta yeniden yarattı. Benim çok problemli bir cildim vardı ve o bana her gün somon yememi söyledi. Ben gerçekten mi, hergün mü diye sordum. Ve O da bana hergün kahvaltıda, öğle yemeğinde ya da akşam yemeğinde, mutlaka somon yemek zorunda olduğumu söyledi.” Açıklamasını yapıyor.

Beckham, diyetisyeninin de Lancer’le aynı fikirde olduğunu ve aynı şekilde onun da kendisini sağlıklı yağları düzenli yemek konusunda teşvik ettiğini anlatıyor.

Aslına bakarsanız Victoria pek de haksız sayılmaz. New York Mount Sinai Hastanesi’nde Dermatoloji, Kozmetik ve Klinik Araştırma Direktörü Joshua Zeichner de somonun vücutta oluşan serbest radikal hasarı minimize etmeye yardım eden antioksidanlar ve omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olduğunu ifade ediyor ve genç bir cilt için somonun doğru bir seçim olduğunun altını çiziyor.

Yani yemek tarifleri listenize eklemek için yeni bir yiyecek arıyorsanız ya da yeni bir cilt bakım yöntemi araştırıyorsanız şu mottoyu unutmayın: “Sağlıklı içler, güzel dışlar için lezzetli füme balık topları şart…”