Arzu Kaprol’un Tasarımı Yoga Book’un Şıklığıyla Buluştu

 

Teknoloji devi Lenovo, tablet dünyasının kökten değiştirecek Yoga Book’u, Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından Arzu Kaprol ile tanıttı. Düzenlenen etkinlikte, gerçek mürekkepli kalemi ve kağıt üzerine yapılan tasarımları anlık olarak dijitalleştirme özelliği ile tasarımda devrim yaratan Yoga Book’u kullanarak çanta tasarlayan Arzu Kaprol’a, cemiyet dünyasının ünlü isimleri de eşlik etti.

Moda ve teknolojinin ortak noktası

Gerçekleştirdiği teknolojik defilelerle moda dünyasını teknoloji ile buluşturan, sektörünün öncüsü Arzu Kaprol, 2015 yılında Türkiye’nin ilk hologram defilesini, 2016 yılında ise tasarım, müzik, dans ve teknolojinin birleştiği Dijital Senfoni ve aynı yıl Türkiye’nin ilk dijital Couture Show’unu düzenlemişti. Dünyanın en ince ve en hafif 2’si 1 arada tableti Yoga Book’un, Arzu Kaprol’un tanıtımda kullandığı, şarj gerektirmeyen ve istendiğinde normal bir kalem olarak da kullanılabilen gerçek mürekkepli kalemiyle, teknoloji severlerin yeni gözdesi olması bekleniyor.

Şıklığınızı tamamlayan renkler

Lenovo’nun inovatif bakış açısı, metalik gri ve şampanya rengi seçenekleri ile sunulan ve 360 derece açılan bir menteşeye sahip olan Yoga Book’un klavyesinde de kendini gösteriyor. Cihazın, not almak veya çizim yapmak için kullanılan alanı, istenirse tek dokunuşla dijital olarak ortaya çıkan ışıklı Halo klavyeye dönüşüyor ve böylece Yoga Book ile dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi kolayca yazı yazılabiliyor. Yazım yanlışlarını azaltmak için dokunmatik geri bildirim sağlayan hassas, haptik teknolojiye sahip klavye ile Yoga Book kullanıcıları kusursuz bir yazı deneyimi yaşıyor.