Elie Saab Türkiye’de İlk Mağazasını Açtı

Geleneksel couture modasının öncüsü ve sadık temsilcilerinden Elie Saab, Türkiye’deki ilk özel mağazasını, Vakko bünyesinde Zorlu Center AVM’de açtı. Ünlü tasarımcının abiye ve gelinlik koleksiyonlarının yanı sıra günlük stile eşlik eden hazır giyim örnekleri de Türk tüketicisiyle buluşacak.

Couture koleksiyonları ile moda dünyasında ‘peri masalı anlatıcısı’ olarak özel bir yeri olan Elie Saab, ilk butik mağazası ile Türkiye’de kapılarını açtı. Vakko bünyesinde açılan Elie Saab mağazası, Lübnanlı haute couture ustası ünlü tasarımcının koleksiyonlarını Türk modaseverlerle buluşturacak.

Markanın Tüm Ürün Seçkisi Zorlu’da Yer Alacak

Butik mağazada Elie Saab’ın koleksiyonları arasında özgün ve rafine feminenliği yansıtan hazır giyim, her biri ayrı bir hikayeye sahip olan abiye, parfüm, gözlük ve şal gibi aksesuarlardan oluşan 200 parçalık bir ürün seçkisi sunulacak. Toplam 210 metrekareyi kapsayan butik, ünlü tasarımcının koleksiyonlarının Türk tüketiciyle buluştuğu en büyük mağaza olarak da konumlanacak. Elie Saab tasarımları, Zorlu’da açılan butiğin yanı sıra İstinye Vakko Couture mağazasında da Vakko dostlarına sunulacak.

Profesyonel kariyerinde 36. yılını tamamlayan ve global moda sahnesinin en güçlü isimlerinden Elie Saab, dünyanın sayılı haute couture ustalarından biri olarak anılıyor ve tasarımlarıyla güçlü kadın siluetleri yaratmaktaki başarısıyla biliniyor. Elie Saab, sofistike formlarını muhafaza ederek ortaya koyduğu yalın tasarımlarında, değerli materyaller kullanıyor ve ‘masal’ koleksiyonlarını yaratıyor. Tasarımcı, Lübnan, Milano ve Paris’teki atölyelerinde çalışmalarına devam ediyor.