Fashion Film Fest Istanbul 3. Yılında!

Moda ve film dünyalarını bir araya getiren İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Fest Istanbul, üçüncü kez seyircisiyle buluştu. Avustralya Büyükelçisi Ekselansları Marc Innes-Brown’ın onur konuğu olarak geceye katılan Avustralyalı moda tasarımcısı Dion Lee’nin yanı sıra Ece Sükan, Umut Eker, Edis Görgülü ve Atıl Kutoğlu gibi sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimlerin katıldığı gecede moda ve sinema işbirliği ön plandaydı.

İki gün boyunca modanın yedinci sanatla bir araya gelerek ortaya çıkardığı eserleri izleyiciyle buluşturan moda filmleri festivalinde 120 film gösterildi. Sanat ve moda dünyasından en özel isimlerin davetli olduğu gecede bu yıl aday filmler 6 farklı yarışma kategorisinde yarıştı. Bu yılın ödüllerine layık görülen yapımlar ödüllerini Atıl Kutoğlu, Ece Sükan, Melis Ağazat, Edis Görgülü, Bulut Reyhanoğlu ve Önder Tiryaki’nin ellerinden aldılar.

Dünyanın dört bir yanından gerek büyük moda evlerinin gerekse bağımsız markaların filmlerinin moda ve sanatseverlerin beğenisine sunulduğu festivalin ödül töreni sonrasında ise ünlü davetliler soluğu Zorlu PSM Sky Lounge’ta gerçekleşen partide aldı.