Güney Pasifik Okyanusu’ndan Gelen Tasarım Harikası

Takıda farklı renklere açık mısınız? Yeni Zelanda kökenli “fine jewelery” markası Ariki, Güney Pasifik’in soğuk sularından gelen mucizevi güzelliği takılara taşıyor. Okyanusun berrak ve derin sularından çıkarılan deniz kabuklusu Paua’nın ışık saçan mavi iç kabuğu, bu ürünlerin özgün dokusunu oluşturuyor. Yeni Zelanda’ya özgü Paua mavisi, altın, gümüş, paladyum, yeşim taşı ve kemiklerle birleşiyor.

Dünyanın özel Paua kabuğu mücevheratı üretici ve tasarımcılarından olan Ariki, 1932 yılından beri, dünyanın birçok yerindeki kadınların boyunlarını, bileklerini ve kulaklarını süslüyor. Yeni Zelanda yerlileri Maori’lerin dilinde “şef” anlamına gelen Ariki, sadece en iyi kalite Paua kabuklarını kullanıyor. Dünyada bulunan 100’den fazla denizkulağı türünden biri olan Paua, Yeni Zelanda’nın soğuk sularında yaşıyor. Doğanın tasarım harikası bu deniz canlısı, diğer denizkulağı türlerinden, kendine özgü parlak mavi rengiyle ayrışıyor. Paua, büyüleyici mavi tonlarını, okyanusun derinliklerindeki suyun minerallerinden ve yosundan alıyor.

Şimdi Türkiye’de…

Bu doğa harikası tasarımlar, şimdi Türkiye’de 7 farklı koleksiyonuyla satışa sunuluyor. Hayvanlar aleminden ilham alınan Yaban Koleksiyonu, yeşilliklerin arasından çıkan parlak ve yakışıklı Gecko Broş, cesareti ve kararlılığı sembolize eden Sinekkuşu Seti, balerin zarafetindeki Yusufçuk Kolye- Broş ikilisi ve büyüleyici Tavuskuşu Broş gibi benzersiz 15 parçayla öne çıkıyor.

Yeni Zelanda’nın tarifsiz doğasından esinlenen Doğa Koleksiyonu, yeni bir yaşam ve saflık getirdiğine inanılan Eğreltiotu Broş- Kolye, yaratıcılığın simgesi Defne Yaprağı Kolye, kıvrımlarıyla özgürlüğü anımsatan Kanatlar Küpe gibi tasarımlarıyla bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Kozmos Koleksiyonu, evrenle bağlarımızı kuvvetlendiriyor, göklerin simgelerini tenimize taşıyor. Kozmik Broş, Orbital Broş, Sonsuzluk Küpe- Kolye ve Sarmal Yüzük olmak üzere 5 parçadan oluşuyor.

Antik Koleksiyonu, iki dostluğun birleşmesini simgeleyen Paua kabuğu ve iç içe geçmiş spiral gümüşüyle etkileyici Holistik Kolye, bütünlük ve dengeyi temsil eden Yin Yang Kolye, zamansız tasarımıyla seneler boyunca kullanılabilecek Antik İğne Kolye gibi parçalarıyla binlerce yıl öncesinin dokusunu günümüz tasarımlarıyla birleştiriyor.

Klasikler Koleksiyonu, Bereket Kolye, Damla Küpe, Girdap Küpe gibi hiçbir zaman eskimeyecek zarif tasarımları, Paua mavisiyle tamamlıyor.

Yeşim taşının Yeni Zelanda kültüründe yer alan figürlerle tasarlandığı Yeşim Koleksiyonu, basic tişörtlerin vazgeçilmezi olacak nitelikte…

Yeni Zelanda yerlileri Maoriler’den ilham alınarak tasarlanan Geleneksel Maori takıları ise kemik ve Paua kabukları birleşimiyle takanı el değmemiş yağmur ormanlarına davet ediyor.