Karşınızda Cartier 2019 Sonbahar & Kış Gözlük Koleksiyonu!..

Güneş gözlükleri günümüzde gözleri güneşten koruyan bir araç olmanın çok ötesinde. Öyle ki bir çerçeve ya da renkli bir cam tüm stili etkileyebiliyor. Bu duruma sonbahar ve kış modası da dahil. Birbirinden özel markaların sonbahar kış gözlük koleksiyonlarından biri de Cartier. Santos de Cartier, Panthère de Cartier ve Première de Cartier’nin en yeni modellerinin yer aldığı Cartier 2019 Sonbahar & Kış Gözlük Koleksiyonu’nda metal çerçeveler ve renkli camlar ön plana çıkıyor. Bu yeni koleksiyon, Cartier’nin ikonik modellerinin farklı tarzlarını ortaya koyuyor.

Santos de Cartier, iddialı tarzını titanyum çerçeve ve maskülen çizgileriyle sunuyor. Çerçeve, ikonik Santos de Cartier saatlerinde de bulunan ve uçak gövdesinden ilhamını alan vida tasarımıyla zenginleştirildi. Bu tasarım aynı zamanda klasik karavan, pilot ve dikdörtgen modellere de, ilk bakışta fark edilen özgün bir görünüm kazandırıyor.

Mücevher parçalarına hayat veren panter figürü, Panthère de Cartier koleksiyonundaki en değerli dokunuşlardan biri. Tüm modeller, panter figüründe kullanılan oniksi ön plana çıkartmak üzere el işi vernikleme sürecinin ardından son haline getiriliyor.

1983 yılında tasarlanan ilk modellerine referans olarak, Première de Cartier koleksiyonunun hafif çerçeveleri, hem zarafeti hem de Cartier’nin stil tavrını sonbaharın renklerini ön plana alarak koyuyor. Yüksek bir zanaatkarlıkla tasarlanan modellerde kullanılan godron motif ve ikonik C de Cartier amblemi, tasarımın tüm parçalarını bir araya getiriyor.

Geleneksellik ve modernitenin çok ötesine geçen bu koleksiyon, Maison de Cartier’nin zanaatkarlık ve yaratıcı dokunuşları bir araya getirme yeteneğini ortaya koyuyor.