O BİR STİL İKONU; AMAL CLOONEY

 

Kendi halinde eli yüzü düzgün, kibar bir avukatken dünyaca ünlü aktör George Clooney ile evlenerek gerçek bir stil ikonu haline gelen Amal Clooney gerek aktivist kişiliği gerekse modaya olan düşkünlüğüyle klasik Hollywood gelinlerinden farklı bir rota çiziyor. Başarılı avukatın stiline sizler için ışık tuttuk…

O biiiiiirrrr ceza avukatı, O biiiiiirrr stil ikonu, O biiiiirrr aktivist, Ooooo Amal Clooney! Ezici cazibesiyle gönüllerimizde taht kurmuş olan sevgili George Clooney’in güzeller güzeli eşi Amal Clooney Lübnan asıllı bir İngiliz dilberi. Uluslararası ceza avukatı olan kendileri aynı zamanda ciddi de bir trend belirleyici. Katıldığı davet ve toplantılarda stiliyle dikkatleri çeken Bayan Clooney Venedik’te dillere destan bir düğünle evlendiğinden bu yana manşetlerden inmiyor.

Esmer teni, uzun siyah saçları, boyu posu, inceliği, zarafeti bir yana modaya olan düşkünlüğüyle de bilinen Clooney, günlük yaşamında sıklıkla kısa kesim t-shirt’ler ve jeanleri sneaker eşliğinde kullanıyor. İş hayatında biraz daha ‘iş kadını’ tarzına bürünen Amal, daha çok midi ve maxi boy elbise ve etekleri tercih ediyor. Renk konusunda kendini kısıtlama gereği duymayan Bayan Clooney, floral desenlerden püskül ve puantiyeye günün trendlerine küçük göndermeler yapıyor. Yüzük ve küpe dışında dikkat çekici aksesuar kullanımında cimri davranan başarılı avukatın vazgeçilmezini ise birbirinden farklı tarzlarıyla güneş gözlükleri oluşturuyor.