KALBİNİZDE KAÇ KUTU VAR?

kaçkutu.org afişi

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(KAÇUV), kamu hastanelerinde kanser tedavisi gören çocuklar ve ailelerine, Ramazan itibariyle başlattığı Kaç Kutu Projesi ile destek olmaya hazırlanıyor. Hastanede kaldıkları süre boyunca ailelerin ihtiyaç duydukları hijyen, gıda ve eğitimle ilgili ürünlerin temin edilmesi amaçlanan Kaç Kutu projesi, her yaştan insanı bağış yapmaya çağırıyor.

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliği ile beraber psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, Kaç Kutu Projesi ile geliştirdiği 3 farklı destek kutusuyla hem çocukların hem ailelerinin umudu olmayı hedefliyor. Aile Destek Kutusu, Hastane Destek Kutusu ve Eğitim ve Destek Kutusu adı verilen farklı kutu konseptlerinin yer aldığı Kaç Kutu Projesi ile toplanan bağışlar, ihtiyacı olan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

KAÇUV, çocukluk çağı kanseri nedeniyle ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında hastanede kalan çocuklar ve ebeveynleri için hayata geçirdiği Kaç Kutu projesiyle, gıda, temizlik ve psiko-sosyal temel ihtiyaçları belirleyip, bunların düzenli ve sürdürülebilir olmasını hedefliyor. Kaç Kutu Projesi kapsamında; İstanbul’da bulunan 10 kamu hastanesinde tedavi görmekte olan 175 çocuk ve ailesine destek vermek üzere 3 farklı kutu hazırlayan KAÇUV, Aile Destek Kutusu ile çocuklar ve ailelerinin hijyen ve gıda ürünleriyle ilgili ihtiyaçlarını temin etmeyi hedefliyor.

Gönderilen kutuların her çocuğun ve ailenin hayatına umut ve mutluluk getirmesini hedefleyerek yola çıkan KAÇUV, Kaç Kutu Projesi’ne bağış yapmak isteyenleri http://kackutu.org/ sitesine davet ediyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı,  2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

KAÇUV Mesaj Hattı: 5686

KAÇUV İletişim: 0 212 291 31 10

www.kacuv.org