Tatil Öncesi Önceliğiniz: Cilt Bakımı

Biz kadınlar güneşlenmeye bayılırız. Saatlerce şezlongda yatabilir, bronzluk  derecemizi arttırabilmek için güneş ışınlardan olabildiğince faydalanırız. Ancak bunu yaparken de  çok dikkatli davranmak zorundayız. Aksi takdirde güzelleşmek isterken kontrolsüz güneşlenmek yüzünden, cilt yaşlanması, kırışma, deri kanserleri ve alerjik reaksiyonlara maruz kalabiliriz.

Güneş ışınlarının D vitamini üretimini uyardığı, sedef gibi bazı deri hastalıkları üzerinde son derece faydalı olduğu bilinir. Ancak, ultraviyole radyasyona aşırı maruz kalmak, ince veya derin kırışıklıklara, düzensiz pigmentasyon nedeniyle kahverengi ve kırmızı lekelerin çoğalmasına yani cilt yaşlanmasına neden olur. Artık herkes öğle saatlerinde güneşe çıkmaması gerektiğini, kıyafet seçimlerini sentetik olmayan pamuklu ürünlerden yana kullanması gerektiğini, koruyucu yüksek faktörlü, içeriğinde parfüm gibi lekelenmeyi artıracak malzemeler olmayan güneş kremlerinin mutlaka kullanılması gerektiğini biliyor.

Ama buna rağmen burun üstü ve dudak bölgesi en fazla ihmal edilen bölgeler. Dolayısıyla diğer alanlara göre daha ince yapıları olan bu bölgeler için farklı ürünler kullanmanız gerekiyor. Yüzünüze, yüz için üretilmiş güneş kremlerini ve dudaklar için de yüksek korumalı dudak koruyucularını kullanmalı, güneş banyosu sonrasında cildinizi mutlaka nemlendirmeli ve bol su içmelisiniz. Yüzünüzü kapatarak güneşlenmeniz, yaşlanma süreci ve lekelenme gibi sorunları engelleyecektir.

Yaz tatiline çıkmadan evvel botoks, dolgu gibi anında etki eden medikal uygulamalar ile kolajen artışına destek olabilecek ve kırışıklıkları engelleyip var olanları yok edebilecek ameliyatsız Örümcek Ağı estetiği yaptırmanız ise seçenekler arasında…