Yetişkinlerin Dikkatine!

Hem özel hem de iş hayatımızda stresin yeri pek değişmezken, etkisi sürekli olarak artıyor. Stresi kontrol edebilme konusunda ustalaşmak için, kaos ve huzur arasındaki en büyük engeli iyi tanımamız gerekiyor: KENDİMİZ…

Gittikçe daha da stresli bir hal alan dünyamızda, oyun oynamanın  stres yönetimi için birebir fayda sağladığı araştırmalarından yola çıkan The Body Shop, yeni yılda ürün ambalajlarını birbirinden eğlenceli oyunlarla süsledi. Tüm sene boyunca “kidulting”- yetişkin hayatına yaratıcı, eğlenceli oyunlar katmayı amaçlayan The Body Shop, içinizdeki çocuğu ortaya çıkarırken herkesi oyun oynamaya davet ediyor. Son zamanlarda popüler hale gelen kidult odaklı oyunlarla yetişkinler streslerinden arınırken kaybettikleri çocukluk duygusuyla yeniden tanışıyorlar. The Body Shop da bu sene quizlerden spinnerlara, labirentlerden zarlara kadar eğlenceli ve yaratıcı oyunlarla ürünlerine neşe katıyor.

 

Y Kuşağı Daha Çok Stres Yaşıyor

Araştırmalara göre oyun oynamak bizi daha mutlu ve açık zihinli yaparken, aynı zamanda diğer insanlarla bağ kurmayı kolaylaştırıyor, yaratıcılığı arttırıyor ve depresyondaki kişilere yardım ediyor.

American Psychology Association tarafından yapılan Amerika’da Stres anketi araştırmalarına göre,  Y Kuşağı (18-37 yaş aralığı), diğer nesillerden daha fazla stres altında olduğu ortaya çıkmış.

Uluslararası Pazar Araştırma Şirketi NPD Group’un yaptığı araştırmalardan birinde, geçen yıl satılan her 11 oyuncaktan birinin yetişkin (+18) bir birey tarafından kişisel kullanım için alındığını açıklandı.

Technavio adlı piyasa araştırma şirketinin analistleri tarafından yapılan bir araştırmada ise, 2017-2021 yılları arasında kutu oyunu piyasasında %29.15’lik büyüme gerçekleşeceğini öngörülüyor.

CNN raporlarına göre de yaratıcılığı artıran ve stres düşüren zanaatkarlık yeniden canlanıyor.

Bu yılbaşı kendinize çocuk olmayı hediye edin

Bu sezon içinizdeki çocukla bir olmak için evinizden dışarı çıkmanıza bile gerek yok. Beraberliği kutlamak için, The Body Shop herkesi oyun oynamaya, stres atmaya, birbiriyle bağlantı kurmaya ve aktivitelere dönüşen hediye setleriylerle çocuksu eğlencelere davet ediyor. Bu sene “kidulting” konseptiyle ürünlerinde festival havası yaratan The Body Shop, size oyuncu bir ortam sağlıyor. Son yıllarda yetişkinliğe ara verip temponuzu yavaşlatarak, oyun oynamaya zaman ayırabilirsiniz. Yeni yılınızı evinizde sevdiklerinizle beraber vakit geçirirken, yaratıcı aktivitelerle eğlenirken, The Body Shop’un muhteşem aromalı ürünleriyle kendinizi şımartabilirsiniz.

Dünyadaki en hassas durumdaki çocukların da yeniden gülümsemeyi öğrenmesine yardımcı olalım!

The Body Shop, eğlencenizi ihtiyaç duyan bir çocukla paylaşın mottosuyla tüm sene boyunca International Alert Vakfı ile beraber çalışarak  Suriyeli mülteci çocukların iyileşme sürecine yardımcı oluyor. Sezonel hediye koleksiyonundan alacağınız her bir hediye seti ile, International Alert Vakfı tarafından Lübnan’da faaliyet gören Peace Play programına destek olarak, mülteci çocukların oynayabileceği güvenli bir yer yaratılmasına yardımcı olabileceksiniz.

Tiyatro ve sanat tabanlı terapi ile çocukların psikolojik travmalarını atlatmasına yardımcı olan bu oyun aktiviteleri, çeşitli duyguları dışa vurabilmelerini sağlayarak, Suriye’de tecrübe ettiklerini anlamalarına yardımcı olacak ve hem yaşıtlarıyla hem de yetişkinlerle daha pozitif ilişkiler kurabilmelerini sağlayacak. Aktivitelerin gerçekleşeceği güvenli alanlarda oyun oynayabilecekleri ve yeniden çocuk olabilecekleri için, günlük hayatlarının zorluklarına mola verebilecekler.