Balık Dolunayı ve Burçlar Üzerindeki Etkileri

 

Herkese merhaba… Dolunay’ın genel etkilerinden bir önceki yazımda bahsetmiştim. Şimdi burçlara olan etkisine teker teker bakalım…

Koç

Koç burcu ve yükselen burcu Koç olanlar, dolunay iç dünyanızı, rüyalarınızı, hayallerinizi ve korkularınızı gösteren alanda gerçekleşiyor ve aynı zamanda günlük rutininizi ve sağlığınızı ilgilendiren alanı da etkiliyor. İç dünyanız oldukça yoğun. Bu dönemde aşırı hassas ve sezgileriniz her zamankinden daha fazla kuvvetli olabilir. Rüyalarınız artabilir. Aşırı hassas bir dönem olduğu için dağılmamaya özen gösterin.

Günlük hayatınızda temponuz yüksek ve yeni düzenlemeler için harekete geçebilirsiniz. Sonbaharın yaklaşması ve tatilin bitmesi ile birlikte günlük yaşamınızı daha verimli hale getirebilmek için yeni düzenlemeler getirip, eskilerden ve yüklerinizden kurtulma zamanı. Bu dönemde sağlığınız ile yakından ilgilenebilirsiniz eğer sağlık kontrolüne girmeyi planlıyorsanız iyi bir zaman, dolunayın gerçekleştiği 12. Ev aynı zamanda şifa bulmak ile de ilgilidir. Eğer hali hazırda bir sağlık problemi yaşıyorsanız hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşeceğiniz bir dönemdesiniz.

Boğa

Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, dolunay arkadaşlık ilişkilerinizi, dahil olduğunuz grupları ve organizasyonları ilgilendiren alanda gerçekleşiyor. Sosyal ortamlarda temponuz yüksek, arkadaş ilişkilerinizin gündemde olduğu bir dönem. Arkadaşlarınız ile ilgili ilişkilerinizde aşırı fedakâr ve hassassınız, yardım elinizi uzatıyorsunuz. Ancak duygularınızın incinmesine izin verecek olaylar karşısında dikkatli olmalısınız. Bu süreçte aşırı hassas tavrınız yüzünden neye alındığınızı ve kırıldığınızı kendinize saklayıp, karşı tarafta kafa karışıklığına neden olabilirsiniz. Bu yüzden açık ve seçik duygularınızı ortaya koyabilmek önemli.

Bu dönemde çocuklarınızın hayatlarını ilgilendiren içinde yaratıcılığın, hobilerin olduğu yeni başlangıçlar yapmayı düşünebilirsiniz. Yeni aşk ilişkileri gündemde ancak yanılmaya ve yanlış karar vermeye açık olduğunuz bu dönemde daha özenli davranmanızı öneririm. Bebek sahibi olmak isteyen Boğa burçları güzel haberler alabilirler.

İkizler

İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar, dolunay kariyerinizi, toplum önündeki duruşunuzu, ailenizi, yuvanızı ve köklerinizi anlatan alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde kariyeriniz ile ilgili beklentileriniz ve hayalleriniz çok fazla olabilir. Ancak yanlış anlaşılmamaya ve otorite figürleri ile ilgili çatışmalara girmemeye özen gösterin. Yaptığınız iş ile ilgili tatminsizlik yaşayabilir ve ne yapmanız gerektiği konusunda ikileme düşebilirsiniz, düşünceleriniz net değil. Önemli kararlar almadan önce bu sürecin geçmesini beklemelisiniz. Bu dönemde yeni bir eve taşınmayı, evinizi dekore etmeyi ya da evinizde sonbahar temizliği yapıp eskilerden kurtulmayı düşünebilirsiniz. Aile bireyleri ve özellikle büyükleri ile geçmişten gelen problemlerden gündeme gelse de çözüm getirmek için şanslı bir zaman.

Yengeç

Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar, dolunay ile birlikte inançlarınız, yurtdışı, yabancılar ile olan ilişkileriniz, davalar, seyahatler, yüksek öğrenim konuları ön plana çıkacak. Neptün’ün dolunaya eşlik ediyor olması sizi duygusal anlamda ve özellikle inançlarınız konusunda sarsacak ve yeniden sorgulamanıza neden olacak. Bu dönemde kafa karışıklığı ve ruhsal anlamda iniş ve çıkışlar yaşayabilirsiniz. Özellikle kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile çatışmalara girmekten kaçının. Bu dönemde özellikle iletişim ile ilgili konularda yanlış anlaşılabilir ya da aldatılmışlık hissi yaratan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmak ve alttan alabilmek için caba sarf edin. Yurtdışı gezilerilerine çıkmaya ya da ruhsal gelişiminize katkıda bulunacak çeşitli eğitimlere katılmaya karar verebilirsiniz.

Aslan

Aslan burcu ve yükselen burcu Aslan olanlar, dolunayın etkisini ortaklaşa kazançlar, gelir-gider dengesi, krizler, dönüşüm, gizli öğretiler ve psikolojik durumunuzu anlatan alanda hissediyor olacaksınız.

Ortaklaşa kazanımlar, sigorta, vergi, miras konuları bu dönemin önemli konu başlıkları arasında. Ortak bütçenizi gözden geçirme ve kemerli sıkmak adına yeni düzenlemeler getirme zamanı. Bu alan Plüton gezegeninin evi olarak yaşam-ölüm- yaşam dengesini yani dönüşümü sembolize eder. Bu dönem hayatınızda krizlere açık bir süreçtesiniz. Olan olaylar stresli olsa da sizde büyük değişimlere neden olacaktır. Güçlenerek çıkacaksınız sevgili Aslanlar.

Başak

Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar öncelikle doğum gününüz kutlu olsunJ  Dolunay ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız ile ilgili alanda gerçekleşiyor ve bu konularla ilgili kafanızı oldukça karıştırıyor. İlişkinizde adil misiniz bunu sorguluyorsunuz. Neptün’ün bu alandaki yolculuğu ve sizin kendi burcunuzda olan Mars, Merkür ve Güneş ile yaptığı zıtlık enerjisi olaylara net ve gerçekçi bir şekilde yaklaşamamanıza neden oluyor. Partnerinizi bu süreçte anlamakta güçlük çekebilirsiniz ve bazı ortaklıklarınızı bitirebilirsiniz. Yeni projelere imza atmadan önce tüm ayrıntıları dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizden emin olun. İlişkilerde aldanma ve bulanık zihin öne çıkıyor. Bu süreçte yürümeyen ilişkileriniz ve ortaklıklarınız hayatınızdan çıkacaktır. Kalbi boş olan Basak burçlarının ise hayatlarına yeni insanlar girebilir ancak Neptün’ün aşırı idealize etme temasına dikkat!

Terazi

Terazi burcu ve yükselen burcu Terazi olanlar, dolunay sizin günlük rutininizi ve sağlığınızı anlatan alanda gerçekleşiyor. Mars’ın da bu alana giriş yapması ile birlikte günlük hayatınızda temponun son derece arttığını söyleyebilirim. Dolunay zamanları bitişler ile ilgilidir. O yüzden bu dönemde günlük temponuzda sizi aşırı derecede yoran, yapmaktan rahatsızlık duyduğunuz şeyler varsa hayatınızdan çıkarmanın tam sırası. Sağlığınız da ön planda checkup ya da yaptırmanız gereken kontroller varsa ihmal etmeyin. Duygusal olarak hassas olduğunuz bir dönemden geçiyorsunuz. Kendinizi melankoliğe kaptırmamaya ve olan olaylar karşısında daha gerçekçi kalmaya özen gösterin. Duygusal olarak kendinizi kurban olmuş şekilde hissedebilirsiniz.

Akrep

Akrep burcu ve yükselen burcu Akrep olanlar, dost burcunuz Balık burcunda gerçekleşecek dolunay size aşk hayatınız, romantizm, çocuklarınız ve hobileriniz ile ilgili olumlu enerjileri getiriyor olacak. Yeni ilişkiler başlayabilir, mevcut ilişkiniz ile ilgili problemler su yüzüne çıkabilir ve bunları çözmek için adımlar atabilirsiniz. Neptün’ün arkadaş ilişkileri ile ilgili alanda yarattığı kafa karışıklığı ve aldatılmışlık hissi gerginlik yaratabilir. Sosyal yaşamınızı ve arkadaşlık ilişkilerinizi revize edeceksiniz.

Yay

Yay burcu ve yükselen burcu Yay olanlar, dolunay ailenizi, köklerinizi, yuvanızı, babanızı ve aile büyüklerinizi temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu süreçte aile büyükleri ile gerek sağlık gerek diğer problemlerle ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Aile içi belki çocukluğunuzdan süregelen problemler tekrar gündeme gelebilir. Dolunay zamanları eskiyi kapatmak ve yeni bir sayfa açmak için çok güzel zamanlardır. Sabırlı ve destekleyici olmaya çalışın. Evinizin dekorasyonu özellikle hazır sonbahara doğru yaklaştığımız şu günlerde eski eşyaların ayıklanması ve yenilerine yer açmak ya da tamir işlerine girişmek için uygun zamanlardasınız. Bu süreçte yeni bir eve taşınmak ya da bir kontrat imzalamaktan kaçının eğer zorundaysanız da çok dikkatli olun. Dolunay kariyeriniz ile ilgili fırsatları size getirecektir, temponuz özellikle dolunaydan sonraki süreçte dikkat çekici bir şekilde artabilir. Aile hayatınız ve iş yaşamınız arasındaki dengeyi iyi oturtmak için çaba göstermelisiniz.

Oğlak

Oğlak burcu ve yükselen burcu Oğlak olanlar, dolunay sizleri kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, kısa seyahatler, her türlü yazılı ve sözlü iletişim alanında etkiliyor olacak. Bu dönemde özellikle Merkür’ün düz hareketine dönmesi ile birlikte bu alanlarda haberler almaya başlayabilirsiniz. Yakın ilişkileriniz de uzun süreden beri süregelen problemler sözlü olarak dile getirilebilir ve yeni bir başlangıç yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bazı kırılma noktaları olabilir, o yüzden daha ılımlı davranmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca dolunay ile birlikte yurtdışı ve yabancılar ile olan ilişkilerinizde, hukuksal davalar, yüksek öğrenim ve seyahatlerle ilgili olumlu gelişmelere ve yeni haberlere hazırlıklı olun.

Kova

Kova Burcu ve yükselen burcu Kova olanlar, dolunay sizi maddi ve manevi kaynaklar alanınızda etkiliyor olacak. Para ve finansal durumunuzun yanı sıra güvenlik duygunuz, kendinize verdiğiniz değerin sorgulanacağı bir zaman dilimi olacak. Bu dönemde paranız hesabını iyi yapın, alacak verecek dengenizi tekrardan gözden geçirin ve gereksiz harcamalardan kaçının. Paranızın hesabı ile ilgili yanılgıya düşebilirsiniz ve kandırılmaya açıksınız. Borç verirken dikkatli olun!

Kendi öz değerinizi de sorgulayacağınız bir dönemden geçiyorsunuz sevgili Kovalar. Kendinizi değerli hissediyor musunuz? Sizin için değerli olan şeyler nelerdir?

Hem duygusal hem de finansal güvence ihtiyacınız bu dolunay ile birlikte tavan yapıyor olacak. Kendinize iyi kulak verin ve eğer aksayan yerler var ise nasıl düzeltirsiniz ona odaklanmaya çalışın. Ancak Neptün’ün de içinde olduğu bir dolunay olduğundan dolayı gerçek ve idealleriniz arasında denge kurmak zor olabilir.

Balık

Balık burcu ve yükselen burcu balık olanlar, 6 Eylül’de Balık burcunda gerçeklesen dolunay, sizi yani kimliğinizi, toplum önündeki davranışlarınızı, partnerinizi yani evliliğinizi ve ortaklarınızı ve genel sağlık durumunuzu anlatan konu başlıklarını öne çıkarıyor olacak. İlişkilerinizde hassas olduğunuz bir dönem bu yüzden aşırı alıngan olabilir ve yanlış anlaşılmalar yüzünden huzurunuzu iyiden iyiye kaçırıyor olabilirsiniz.

Partneriniz ile süregelen sorunları tekrardan ele alıp ve düzelmeyeceğine karar verdiğiniz ilişkinizi ya da ortaklıklarınızı sonlandıracağınız bir süreçtesiniz. Bu dolunay sizin dolunayınız ve dolunay zamanları bırakma enerjisini beraberinde getirir unutmayın. Eski eskide kalıyor ve yeni gelecek olana yer yaratıyorsunuz. Düşünceleriniz bulanık ve kendinizi karşı tarafa gerektiği gibi ifade edemiyor olabilirsiniz. Ancak siz isteseniz de istememeniz de gerçeklerin orda olduğunu unutmayın. Bu dönemde aşırı fedakârlığınızın suiistimal edildiğini düşünebilir, hayal kırıklığı yasayabilirsiniz ancak yeni başlangıçlar yapmak ve kendinizi eskinin negatif gidişatından kurtarmak sizin elinizde.

Sevgiler…